Dogodkovnik

  • cankarjevdom-ljubljana_0

Cankarjev dom program

Ventilator besed | 30.12.2018 | Komentarji 0

Praznični program


PO, 31. decembra, ob 17. uri
Okus po Cankarju
Voden ogled razstave Ivan Cankar in Evropa z novoletnim pridihom
Zlata pokroviteljica razstave: Energetika Ljubljana d.o.o.
Darovalka: Lekarna Ljubljana
Glavni pokrovitelj festivala Cankar o Cankarju: Gorenje d.d.
Medijski pokrovitelj razstave: Delo d.o.o.
Galerija CD, 8 € (s kozarcem pijače in prigrizki)
Prijave: stiki@cd-cc.si

PO, 31. decembra, ob 17. uri
Nik Škrlec: Naj gre vse v pi
Gledališka predstava, od 11. leta
Štihova dvorana, 11 € (s kozarcem pijače)

PO, 31. decembra, ob 19.30 (razprodano)
Drugibutalci

PO, 31. decembra, ob 20. uri (razprodano)
Bojevnica

PO, 31. decembra, ob 20. uri
Damir Imamović
Koncert sevdaha
Damir Imamović, glas, tambur; Ivana Đurić, violina
Klub CD, 25 € (s kozarcem pijače)

PO, 31. decembra, od 22. do 1. ure
Silvestrovanje
Ples ob živi glasbi, plačljiva gostinska ponudba
Velika sprejemna dvorana, za obiskovalce silvestrskih prireditev v CD brezplačno, za druge 20 €, na dan 30 €

Novoletni koncert
Glej Glasbo

Obdarujte s kulturo!
Darilni bon v vrednosti 20 ali 50 € za nakup vstopnic Cankarjevega doma
e-Darilni bon
Vstopnice v darilnem ovitku
Srebrnik Ivana Cankarja


Festival Maribor je naš

PO, 14., in SR, 16. januarja, ob 19. uri
G. Verdi: Aida
Velika opera v štirih dejanjih
Opera in Balet SNG Maribor
Dirigent: Francesco Rosa; režija: Pier Francesco Maestrini; scenografija: Alfredo Troisi; oblikovanje luči: Pascal Merat; kostumografija: Luca Dall`Alpi; koreografija: Edward Clug
Koprodukcija: SNG Maribor, Cankarjev dom
Gallusova dvorana, 16, 18, 25, 30, 14* €

SO, 19., in NE, 20. januarja, ob 17. uri (razprodano)
Kekec
Baletna pravljica po motivih pripovedk Josipa Vandota, od 5. leta
Koreografija: Edward Clug; glasbeni koncept: Boštjan Narat; glasba: Katalena; nastopajo: solisti in baletni ansambel SNG Maribor
Linhartova dvorana, 7'50 €

SO, 19. januarja, ob 19.30 
Peer Gynt
Balet po motivih drame Henrika Ibsena
Opera in Balet SNG Maribor
Koreografija: Edward Clug; glasba: Edvard Grieg; scenografija: Marko Japelj; kostumografija: Leo Kulaš
Gallusova dvorana, 15, 18, 20, 24, 13* €

PE, 25., ob 19. in NE, 27. januarja, ob 18. uri 
G. Puccini: Turandot
Opera v treh dejanjih
Opera in Balet SNG Maribor
Libreto: Giuseppe Adami, Renato Simoni; dirigent: Loris Voltolini; režija, scenografija, oblikovanje luči: Filippo Tonon; kostumografija: Cristina Aceti
Gallusova dvorana, 16, 18, 25, 30, 14* €

 

TO, 22. januarja, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Smrt v Benetkah
Baletna predstava po motivih novele Thomasa Manna
Balet SNG Maribor
Glasba: Gustav Mahler; koreografija: Valentina Turcu
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Gallusova dvorana, 15, 18, 20, 24, 13* €

Spletna medijska pokroviteljica plesnega programa CD: Parada plesa

 

SR, 30. januarja, ob 19.30
Somrak bogov
Gledališka predstava po filmskem scenariju Luchina Viscontija, Enrica Mediolija, Nicole Badalucca
Drama SNG Maribor
Režija: Dalibor Matanić; igrajo: Petja Labović, Nataša Matjašec Rošker, Uroš Fürst, Tomo Tomšič, Kristijan Ostanek, Davor Herga, Eva Kraš, Timon Šturbej, Žan Koprivnik, Miloš Battelino
Linhartova dvorana, 20, 15, 12* €

Tone Partljič z gosti
Pogovorna večera
TO, 8. januarja, ob 19. uri
Mesto spodrezanih korenin
Gostje: Andrej Brvar, ddr. Igor Grdina, dr. Jerneja Ferlež
PO, 21. januarja, ob 19. uri
Kje je mesto, kot je naše
Gostje: Mitja Čander, Marko Crnkovič, Melita Forstnerič
Klub CD, Klub lili Novy, brezplačne vstopnice

Od 9. januarja do 3. februarja
Likovni kritiki izbirajo
Izbor: dr. Nataša Smolič
Avtor: Damjan Švarc, fotografije
V sodelovanju s SDLK
Prvo preddverje, vstop prost


Glasba

 

TO, 1. januarja, ob 18. uri 
Novoletni koncert
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije
Dirigent: Philipp von Steinaecker
Solistka: Nika Gorič, sopran
Program: J. Offenbach, F. von Suppé
Zlata doba pariške in dunajske operete
Gallusova dvorana, 19, 22, 27, 32 €

SO, 5. (razprodano), in TO, 8. januarja, ob 20.30
Klemen Slakonja in Big Band RTV Slovenija
Dirigent: Lojze Kranjčan
Posebni gost: Branko Đurić - Đuro
Gallusova dvorana, 15, 18, 22, 26 €

ČE, 10., in PE, 11. januarja, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Michael Wendeberg
Solista: Rinnat Moriah, sopran; Jean-Frédéric Neuburger, klavir
Program: V. Žuraj, Alavò; Richard Strauss, Junakovo življenje, op. 40
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* €

Cankarjevi torki
15. 1. Gaye Su Akyol
Nova glasbena diva Carigrada
Gaye Su Akyol, glas; Ali Güçlü Şimşek, kitare, spremljevalni glas; Görkem Karabudak, bas, kitara, klaviature, elektronika, spremljevalni glas; Ediz Hafızoğlu, bobni
22. 1. Bert Dockx, kitare, glas
Hamlet Express
Andraž Polič, kitara, glas; Miha Petric, el. kitara; Gregor Cvetko, bas; Blaž Celarec, tolkala
29. 1. Bombyx Lori
Alenja Pivko Kneževič, glas, matrica; Simon Penšek, bas
Jimmy Barka Experience
Borka & Bakto, gramofoni; Marjan Stanić, bobni in tolkala
5. 2. Drago Ivanuša
Dviganje glasu
Drago Ivanuša, klavir, skladbe; Anja Novak, glas; Lola Močnik, vibrafon
Leïla Martial
Baa Box: Leïla Martial, glas, klaviature; Pierre Tareygeol, kitara, glas; Éric Perez, bobni, glas, sampler
Vsi koncerti od 20. uri
Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent
Klub CD, 15, 10* €

 

NE, 20. januarja, ob 20. uri
Zlati abonma in za izven
Slovaška filharmonija in Slovaški filharmonični zbor
Dirigent: Rastislav Štúr
Solisti: Kateřina Kněžíková, Ludovít Ludha, Adam Plachetka
Program: A. Dvořák, Mrtvaški ženin, kantata op. 69
Glavni pokrovitelj abonmaja: Poslovni sistem Mercator d.d.
Gallusova dvorana, 25, 38, 52, 62 €

TO, 29. januarja, ob 19.30
Srebrni abonma in za izven
Richard Goode klavir
Program: J. S. Bach, A. Berg, L. van Beethoven, F. Chopin
Gallusova dvorana, 15, 17, 20, 24, 12* €

SR, 30. januarja, ob 19.30
Mladi mladim – izbranci avdicij
Timotej Kosovinc kitara
Gost: Nikola Pajanović, violina
V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko
Klub CD, 5 €


Gledališče

 

ČE, 17. januarja, ob 20. uri
Martin Sherman
Rožnati trikotnik
Igra, v kateri sprejemanje samega sebe postane boj proti oblikam zatiranja; od 15. leta
Režija: Alen Jelen; igrajo Jurij Drevenšek, Aleš Kranjec, Anže Zevnik, Rok Kravanja, Danijel Malalan in Anđa Rupić, Luca Skadi, Virginia Immaculata
koprodukcija: ŠKUC, Cankarjev dom, Zavod Kolaž
Kosovelova dvorana, 10, 7'50* €

 

SR, 23., ob 20. in SO, 26. januarja, ob 18. uri
Festival Cankar o Cankarju
Hlapec Jernej in njegova pravica
Gledališka predstava po motivih Cankarjevega istoimenskega dela, od 15. leta
Režija: Žiga Divjak; glasba: Damir Avdić; nastopajo: Minca Lorenci, Gregor Zorc, Iztok Drabik Jug; produkcija: Cankarjev dom, AGRFT v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani
Po predstavi 26. 1. pogovor z ustvarjalci.
Glavni pokrovitelj festivala Cankar o Cankarju: Gorenje d.d.
Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana
Štihova dvorana, 7'50 €


Film

 

Od TO, 1., do NE, 13. januarja
Dekle Girl
Režija: Lukas Dhont
Belgija, 2018, 105'
V Cannesu nagrajeni prvenec navduši z zgodbo o transspolnem dekletu, ki želi postati balerina.
Kosovelova dvorana, 5'50, 4,80* €

TO, 15. januarja, ob 19. uri
Abonma Liffe po Liffu
Zimske muhe
Režija: Olmo Omerzu
Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, Življenjska zavarovalnica d.d. Ljubljana
Kosovelova dvorana, 5'50, 4'80* €
Vpis abonmaja Liffe po Liffu do 15. 1., cena 30, 25* €


Za otroke in mladino

PO, 14. januarja, ob 17. uri in 19.30
Všeč si mi
Opera za mlade, od 11. leta
Glasba, dirigent: Damijan Močnik; libreto: Milan Dekleva; režija: Nana Milčinski Koprodukcija: Glasbena matica Ljubljana, Cankarjev dom
Linhartova dvorana, 7'50 €

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana


Predavanja, pogovori,  literatura

Časopis, prvi odtis zgodovine
Predavanja in pogovori ob razstavi

ČE, 10. januarja, ob 18. uri
Muzej tiska
Pogovor z Alijem Žerdinom, avtorjem razstave; vodi: Patricija Maličev
 
SR, 16. januarja, ob 19. uri
Pot v vesolje
Boris Bergant in Marjan Sedmak petdeset let po pristanku na Luni

SR, 23. januarja, ob 19. uri
Sanje o svobodi (tiska)
Marcel Štefančič jr. in Rok Čeferin o svobodi tiska

SR, 30. januarja, ob 19. uri
Tisk in afera Watergate
Nataša Briški in Andrej Gustinčič o vlogi tiska

SR, 6. februarja, ob 19. uri
Biti novinar
Pogovor z Zorano Baković; vodi: Ali Žerdin

Vsi dogodki v Kosovelovi dvorani, brezplačne vstopnice
Pokrovitelj razstave: FMR d.d.

PO, 14. januarja, ob 18. uri
Pozitivna psihologija
Obvladovanje konfliktov – iz teorije v prakso
Predava: prof. Janja Rebolj
Kosovelova dvorana, 10 €

PO, 14. januarja, ob 19. uri
Dževad Karahasan
Literarni večer ob izidu romana Seme smrti
V sodelovanju z založbo Beletrina
Klub CD, brezplačne vstopnice

ČE, 31. januarja, ob 20. uri
Fabula pred Fabulo
Gost: Bruno Latour
V sodelovanju z založbo Beletrina
Štihova dvorana, brezplačne vstopnice


Razstave

Do 28. februarja
Festival Cankar o Cankarju
Ivan Cankar in Evropa
Med Shakespearom in Kafko
Komentirani ogledi ob ČE ob 17. uri: 17. 1. Ivo Svetina, 24. 1. dr. Primož Vitez, 31. 1. Janez Pipan, 7. 2. mag. Marcel Štefančič jr.
Zlata pokroviteljica razstave: Energetika Ljubljana d.o.o.
Darovalka: Lekarna Ljubljana
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Medijski pokrovitelj razstave: Delo d.o.o.
Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj
Ivan Cankar
Mestni muzej Ljubljana
Obe razstavi 8, 6*, posamezna 6, 4* €

Do 13. januarja
Brane Žalar
Detajl v objektivu
Arhitekturne atmosfere v fotografiji
Mala galerija, vstop prost

Od 16. januarja do 10. marca
Bojan Velikonja
Ljubljanica
Mala galerija, vstop prost

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije d.d.

 

Od 9. januarja do 10. februarja in od 21. februarja do 31. marca
Časopis, prvi odtis zgodovine
V sodelovanju s časopisno hišo Delo d.o.o.
Pokrovitelj razstave: FMR d.d.
Prvo preddverje, vstop prost

Do 13. januarja
Oblikovalski presežek 2018
V sodelovanju z DOS
Prvo preddverje, vstop prost


Prireditev zunanjega organizatorja

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

ČE, 17. januarja, ob 12. uri
Dan odprtih vrat FIHO
Prireja: Fundacija za financiranje invalidskih in humanitarnih organizacij v RS (FIHO)
Drugo preddverje, vstop prost


Napovedujemo

 

PO, 4. februarja, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Dani de Morón: 21
Presunljiva flamenko kitara, petje in ples
Posebna gostja: Patricia Guerrero, ples
Generalna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Linhartova dvorana, 15, 20, 23, 12* €

TO, 5. februarja, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: James Tuggle
Solist: Robert Lakatoš, violina
Program: D. Žebre, D. Šostakovič, L. van Beethoven
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €


TO, 12. februarja, ob 19.30 
Srebrni abonma in za izven
Baptiste-Florian Marle-Ouvrard orgle
Program: J. S. Bach, J. Alain, I. Stravinski, improvizacije
Gallusova dvorana, 12, 15, 17, 19, 10* €

Od PO, 18.,  do PE, 23. februarja
13. Mednarodni festival gorniškega filma
Več na: www.imffd.com
V sodelovanju z Društvom za gorsko kulturo
Kosovelova in Linhartova dvorana 

ČE, 21., in PE, 22. februarja, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Axel Kober
Solist: Daniel Müller-Schott, violončelo
Program: J. Widmann, J. Haydn, A. Schönberg
Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8* €

SO, 23. februarja, ob 20. uri
Svetlana Makarovič
Namesto rož
Veliki koncert avtorskih šansonov
Gostje: Iztok Mlakar, Tomaž Mihelič Marlena, Andrej Rozman Roza, Ivan Rupnik, Janja Majzelj, Miha Bezeljak, Višnja Fičor, Ivan Peternelj, Anja Novak, Martina Feri
Gallusova dvorana, 17, 20, 24, 28, 14* €

PO, 25. februarja, ob 20. uri
Naši filmi doma
Izbrisana
Premiera slovenskega filma
Režija: Miha Mazzini
V sodelovanju s Slovenskim filmskim centrom
Linhartova dvorana, 6, 5'30* €

SO, 2. marca, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Pojavitev, Izginotje
Nacionalni balet iz Marseilla
Koncept, koreografija: Emio Greco, Pieter C. Scholten
Glasbeni koncept, transkripcija: Franck Krawcyk
Produkcija: Nacionalni balet iz Marseilla, ICK Amsterdam
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Pokrovitelj predstave: Revoz d.d.
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Gallusova dvorana, 17, 21, 25, 28, 14* €

SO, 9. marca, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Juan de Marcos Afro-Cuban All Stars
A toda Cuba le Gusta
Kubanska glasbena zgodovina v dveh urah
Generalna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Gallusova dvorana, 17, 20, 23, 28, 15* €

Od SR, 13., do SR, 20. marca
21. Festival dokumentarnega filma
V sodelovanju Amnesty International
Generalni pokrovitelj festivala: Automatic servis d.o.o.
Medijski pokrovitelj: Delo
Kosovelova dvorana, Kinodvor, Slovenska kinoteka

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2019 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko