Dogodkovnik

  • cankarjevdom-ljubljana_4

Cankarjev dom - spored marec 2019

Ventilator besed | 2.3.2019 | Komentarji 0

GLASBA
 

TO, 5. marca, ob 18. uri
Zvončki in trobentice
5. enodnevni festival slovenske jazzovske ustvarjalnosti
Kombo-C; Mladi Raziskovalci I.: Miha Gantar_Subconscious Rituals; Fiver; Igor Matković: Šlagerji, stiskavci, šutke; Tori Tango
Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent
V sodelovanju z Botaničnim vrtom UL
Klub CD, 12, 8* €
Ob 17. uri: Šola
Pogovor povezuje Miha Zadnikar; sodelujeta Klara Lavriša, Robert Jukič
Dvorana M3–4, vstop s festivalsko vstopnico

SR, 6. marca, ob 19.30
Petar Milić klavir
Program: L. van Beethoven, Sonata št. 31 v As-duru, op. 110; F. Chopin, Fantazija v f-molu, op. 49; J. Brahms, Klavirske skladbe, op. 118; H. Dutilleux, Koral in variacije iz Sonate za klavir
V sodelovanju z Im.puls Art
Slovenska filharmonija, 18, 12, 10* €

ČE, 7., in PE, 8. marca, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: James Tuggle
Program: H. Wolf, Italijanska serenada (prir. M. Reger); G. Mahler, Klavirski kvartet Ne prehitro (ork. Franc Avsenek); G. Mahler, Simfonija št. 5 v cis-molu
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* €

SO, 9. marca, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Juan de Marcos Afro-Cuban All Stars
A toda Cuba le Gusta
Kubanska glasbena zgodovina v dveh urah
Generalna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Gallusova dvorana, 17, 20, 23, 28, 15* €

TO, 12., in SR, 13. marca, ob 9. in 11. uri
Simfonična matineja Glasbene mladine Slovenije
Orkester Slovenske filharmonije
Izgubljena paličica vile Apolonije
Dirigentka: Mojca Lavrenčič
Igralka: Dunja Zupanec
Gallusova dvorana, 5 €; za upokojence in starejše od 65 let z vstopnico brezplačna kava na dan koncerta v baru Idealist

 

TO, 12. marca, ob 20. uri
Zlati abonma in za izven
Camerata Salzburg
Dirigent in solist: Francois Leleux, oboa
Solistka: Lisa Batiashvili, violina 
Program: F. Mendelssohn-Bartholdy, G. Kančeli, L. A. Lebrun, W. A. Mozart
Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.
Pokrovitelj koncerta: Moro & Kunst d.o.o.
Gallusova dvorana, 24, 34, 49, 60 €

Cankarjevi torki

12. marca
JUNEsHELEN & Alja Petric
Zvočne krajine – Spevi & Arije
Joshua Abrams & Natural Information Society
Klub CD, 15, 10* €

19. marca
Uri Caine, klavir
The Book of Angels
The Stone in Ljubljana, kurator John Zorn
Klub CD, 12, 8* €

 
26. marca
Victoria Hanna, glas
Gershon Waiserfeirer, el. instrumenti, klaviature, pozavna
V okviru 22. Pripovedovalskega festivala
Klub CD, 15, 10* €

Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent

SR, 13. marca, ob 19.30 
Srebrni abonma in za izven
Irena Kavčič flavta
Tommaso Lonquich klarinet
Godalni kvartet Zaïde
Iztok Hrastnik kontrabas
Program: W. A. Mozart, J. Sibelius/G. Barrett, G. Ligeti
V sodelovanju z Narodnim domom Maribor in Kulturnim domom Nova Gorica
Slovenska filharmonija, 15, 19, 10* €

ČE, 14. marca, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Pablo Gonzalez
Solist: Freddy Kempf, klavir
Program: C. Nielsen, Uvertura Helios, op. 17; E. Grieg, Koncert za klavir in orkester v a-molu, op. 16; S. Prokofjev, Romeo in Julija, op. 64, izbor
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

ČE, 21., in PE, 22. marca, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Ilan Volkov
Solistka: Lana Trotovšek, violina
Program: D. Škerl, Serenada za godala; R. Vaughan Williams, Škrjančev polet; A. Bruckner, Simfonija št. 7 v E-duru, WAB 107
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* €

ČE, 28., in PE, 29. marca, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Dmitrij Sitkovecki
Program: P. I. Čajkovski, Meditacija, op. 42, št. 1 (ork. A. Glazunov); I. Stravinski, Divertimento iz baleta Poljub vile (prir. D. Sitkovecki); S. Prokofjev, Simfonija št. 5 v B-duru, op. 100
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* €


Gledališče in ples

 

SO, 2. marca, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Pojavitev, Izginotje
Nacionalni balet iz Marseilla, ICK Amsterdam
Svetovna premiera plesnega diptiha
Koncept, koreografija: Emio Greco, Pieter C. Scholten; glasbeni koncept, transkripcija: Franck Krawcyk; glasba: G. Mahler, H. Eisler, L. Janáček, S. Breed, D. Bowie, Björk, Radiohead; nastopa: Mladinski pevski zbor Glasbene matice Ljubljana
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Pokrovitelj predstave: Revoz d.d.
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Gallusova dvorana, 17, 21, 25, 28, 14* €

NE, 3., ob 21. uri ter PO, 4., in TO, 5. marca, ob 19.30
Sergej Polunin
Paradox – Sacre – Epilog
Koreografija: Yuka Oishi
Glasba: Igor Stravinski
Plesalca: Aleksej Ljubimov, Dejan Kolarov
Pokrovitelj predstave: Riko d.o.o.
Gallusova dvorana, razprodano

Spletna medijska pokroviteljica plesnega programa: Parada plesa


Film


 

Od SR, 13., do SR, 20. marca
21. Festival dokumentarnega filma
www.fdf.si
Program in začetek prodaje vstopnic 1. marca
Pregled najboljšega iz sodobne produkcije dokumentarnih filmov, premiere filmov slovenskih avtorjev, pogovori z gosti, seminarji, tekmovalni sklop na temo človekovih pravic v sodelovanju z Amnesty International Slovenija
Generalni pokrovitelj festivala: Automatic servis
Donator: Javno podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice d.o.o.
Medijski pokrovitelj: Delo d.o.o.
V sodelovanju z Veleposlaništvom Švice v Sloveniji
Kosovelova in Linhartova dvorana, Slovenska kinoteka, Kinodvor, 5'50, 4'50* €, 10-odstotni popust ob nakupu 5 in 20-odstotni popust ob nakupu 10 vstopnic; popusti se ne seštevajo

ČE, 21. marca, ob 19. uri
Abonma Life po Liffu in za izven
Oni Loro
Režija: Paolo Sorrentino
Kosovelova dvorana. 5'50, 4'80 €

Od PE, 22., do SO, 30. marca
Srečen kot Lazzaro Lazzaro felice
Režija: Alice Rohrwacher; Italija, 2018, 125'
Nagrada za najboljši scenarij v Cannesu
Kosovelova dvorana, 5'50 €, 4'80* €


Za otroke in mladino


TO, 5. marca, ob 19. uri
Janez Dovč: Tesla
Glasbeno-gledališka predstava, od 12. leta
Štihova dvorana, 7’50 €

SO, 9. marca, ob 15. in 17. uri
Moj prvi abonma in izven
Zgodovina spalnih navad kralja Matjaža
Glasbeno-pripovedovalska predstava, od 5. leta
Pripoved, risba: Ciril Horjak - dr. Horowitz, pripoved, glasba: Žiga Golob; produkcija: Cankarjev dom
Štihova dvorana, 7'50 €

SO, 16. marca, ob 18. uri
Abonma Ivan in izven
sLOLvenski klasiki v živo
Neresno predavanje o resni literaturi, od 11. leta
Nastopa: Boštjan Gorenc - Pižama
Štihova dvorana, 7'50 €

 

NE, 17. marca, ob 18. uri
Abonma Cankar in izven
Večer nesrečnih koncev #2
Antični miti
Idejna zasnova: Špela Frlic; glasba: Ana Kravanja, Tea Vidmar; nastopata: Aljaž Jovanović, Primož Pirnat
Produkcija: Cankarjev dom
Štihova dvorana, 7’50 €

PO, 18. marca, ob 19. uri
Naj gre vse v pi
Kako sem se naučil 3141 decimalk
Gledališka predstava, od 11. leta
Igra: Nik Škrlec
Štihova dvorana, 7'50 €

TO, 19. marca, ob 17. uri
Big Band RTVS
Latino jazz
V sodelovanju z Glasbeno mladino Slovenije
Linhartova dvorana, 5 €

NE, 31. marca, ob 11. uri in 18.30
Letna predstava
Konservatorija za glasbo in balet – sodobni ples
Linhartova dvorana, 10 €

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana


Predavanja, literatura

Festival Fabula v CD
www.festival-fabula.org

PE, 1. marca, ob 20. uri
Tatjana Tolstoj
Odprtje festivala
Linhartova dvorana, brezplačne vstopnice
PO, 4. marca, ob 20. uri
Ingo Schulze
Klub CD, brezplačne vstopnice
SR, 6. marca, ob 20. uri
Eric Vuillard
Štihova dvorana, brezplačne vstopnice
SO, 9. marca, ob 20. uri
Rachel Cusk
Klub CD, brezplačne vstopnice

Produkcija: Založba Beletrina; koprodukcija: Cankarjev dom

Spremljevalni program
Filmska Fabula
NE, 3. marca, ob 19. uri
Tranzit (r. Christian Petzold)
TO, 5. marca, ob 20. uri
Adam in Evelyn (r. Andreas Goldstein)
PE, 8. marca, ob 20. uri
Izumrtje (r. Salomé Lamas)
Kosovelova dvorana, posamezna projekcija 5'30, 4'50* €

PO, 4. marca, ob 18. uri
Cikel Pozitivna psihologija
3P
Polno – prisotno – pristno
Predava mag. Maja Bajt
Kosovelova dvorana, 10 €

SR, 6. marca, ob 20. uri
Spomin na njih, naš spomin
Literarni večer za preminulimi pisatelji
Ivan Bizjak, Andrej Capuder, Rade Krstić, Pavel Oblak, Alojz Rebula, Primož Simoniti, Ciril Zlobec, Irena Žerjal
Scenarij, povezuje: Meta Kušar; režija Alen Jelen; nastopa: Jurij Souček
V sodelovanju z DSP in ženskim odborom Slovenskega centra PEN Mira
Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

PO, 11. marca, 19. uri
Cikel Roboti spreminjajo svet
Ljudje in inteligentni roboti v prihodnosti
Sobivanje ali boj 
Predava: Raphaël Rault
Pokrovitelj: Siemens d.o.o.
V sodelovanju z Alumni klubom Fakultete za strojništvo
Klub CD, 5, 3'50* €

 

22. Pripovedovalski festival


PE, 22. marca, ob 17. uri
Procesi demitologiziranja, pogovor

PE, 22. marca, ob 20. uri
Odpiramo! koncertno odprtje festivala
All Strings Detached, Ana Kravanja, Tea Vidmar, Zvezdana Novaković; video: Gaja Naja Rojec

PO, 25. marca, ob 11. uri
Marina Warner: Beg, svetišče, zgodbe: lahko besede zagotovijo zatočišče?, predavanje

PO, 25. marca, ob 20. uri
Večer nesrečnih koncev #2: Miti, pripovedovanje
Aljaž Jovanović, Primož Pirnat, glasba: Ana Kravanja, Tea Vidmar

TO, 26. marca, ob 17. uri
Tiranija zgodbe, predavanja
Tomo Virk, Ervin Hladnik Milharčič, Jera Ivanc, Matjaž Ivanišin

SR, 27. marca, ob 20. uri
Ob vrelcih bajanja, pripovedovanje
Ob 100-letnici rojstva Milka Matičetovega
Anja Štefan, Jiři Bezlaj, Ciril Horjak; glasba: Boštjan Gombač, Janez Dovč

ČE, 28. marca, ob 20. uri
Divja voda, pripovedovalski performans
Michael Harvey, Zvezdana Novaković

SO, 30. marca, ob 20. uri
Večer resničnih zgodb, pripovedovanje
Ana Duša, Matej Recer, Ervin Hladnik Milharčič, Mojca Širok, Filip Dobranić, Katja Preša

Klub CD, Štihova dvorana, 7'50 €, predavanja, pogovor 5 €


Razstave


 

Od 27. marca do 19. maja
13. Slovenski bienale ilustracije
V sodelovanje z ZDSLU – Ilustratorsko sekcijo
Pokroviteljica razstave: Pivovarna Laško Union d.o.o.
Galerija, Dvorana Duše Počkaj, 5, 3* €

Do 31. marca
Časopis, prvi odtis zgodovine
Iz zbirke starih časopisov in revij Alija Žerdina
V sodelovanju s časopisno hišo Delo
Prvo preddverje, vstop prost

Do 10. marca
Bojan Velikonja
Ljubljanica
Fotografska razstava
Mala galerija, vstop prost

Od 13. marca do 21. aprila
Janez Bogataj
Meje svobode – premostljivi zidovi
50. Mednarodno srečanje pisateljev na Bledu
V sodelovanju s slovenskim centrom PEN
Mala galerija, vstop prost

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Do 25. marca
Arhitektura – inventura
V sodelovanju z Društvom arhitektov Ljubljana
Velika sprejemna dvorana, vstop prost

Od 5. do 31. marca
Likovni kritiki izbirajo
Izbor: Alenka Domjan
Avtor: Iva Tratnik
V sodelovanju s Slovenskim društvom likovnih kritikov
Prvo preddverje, vstop prost


Strokovni srečanji

SR, 6., in ČE, 7. marca
7. slovenska konferenca o zdravljenju odvisnosti
8. slovenski simpozij o okužbi z virusom hepatitisa c pri osebah, ki uporabljajo droge
Prireja: Seea net
Klub CD, kotizacija

PE, 15., in SO, 16. marca
22. Schrottovi dnevi
Prireja: Združenje zdravnikov družinske medicine Slovenije
Linhartova dvorana, kotizacija


Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

ČE, 7. marca, ob 18. uri
51. podelitev nagrad GZS
za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke
Prireja: Gospodarska zbornica Slovenija
Linhartova dvorana, zaključeno

PE, 8. marca, ob 11. uri
Retrospektiva in perspektiva
40 let Znanstvenoraziskovalnega inštituta Filozofske fakultete
Prireja: Filozofska fakulteta UL
Klub CD, vstop prost

PE, 8. marca, ob 17. uri
Proslava ob mednarodnem dnevu žena
Prireja: Mestna občina Ljubljana
Linhartova dvorana, zaključeno

SO, 16. marca, ob 20. uri
Doris Dragović
Koncert prirejata: VignaPR, Koda Events d.o.o.
Gallusova dvorana, 26, 32, 36, 39, 44 €

NE, 17. marca, ob 20. uri
Maksim Mrvica
Koncert prirejata: VignaPR, Koda Events d.o.o.
Gallusova dvorana, 32, 36, 42, 49, 59 €

TO, 19. marca, ob 20. uri
Andrej Šifrer
40 let norosti in Moj žulj
Prireja: Šifco Kranj d.o.o.
Gallusova dvorana, 17, 20, 25, 30 €

NE, 24. marca, ob 17. uri
Barve zelenega smaragda
Simfonična pesnitev
Prireja: Prosvetno društvo Soča Kanal
Gallusova dvorana, 10, 15, 20 €

SR, 27. marca, ob 19. uri
Akademija ob 70-letnici Instituta Jožef Stefan
Prireja: Inštitut Jožef Štefan
Linhartova dvorana, zaključeno

SO, 30. marca, ob 20. uri
Nina Badrić
Koncert prireja: Menart records d.o.o.
Gallusova dvorana, 22, 29, 33, 37, 40 €


Napovedujemo


SR, 3. aprila, ob 19.30
Slovenski glasbeni dnevi
Simfonični orkester in mešani pevski zbor Akademije za glasbo v Ljubljani
Dirigent: Simon Dvoršak
Gallusova dvorana, 10, 7* €

PE, 5., in ČE, 11. aprila, ob 20. uri
Martin Sherman
Rožnati trikotnik
Gledališka predstava
Kosovelova dvorana, 10, 7'50* €

ČE, 4., in PE, 5. aprila, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Håkan Hardenberger, trobenta
Program: J. Haydn, T. Takemicu, W. Lutosławski
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* €

 

PO, 8. aprila, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Rosas
A love supreme
Po istoimenskem albumu Johna Coltrana
Koreografija: Salva Sanchis, Anne Teresa De Keersmaeker; glasba: John Coltrane
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Gallusova dvorana, 28, 25, 21, 17, 14* €

SR, 10. aprila, ob 20. uri
40 Zoran Predin
Gallusova dvorana, 15, 18, 21, 25, 12* €

ČE, 11. aprila, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Teresa Salgueiro
Zaradi velikega zanimanja je koncert prestavljen v Gallusovo dvorano.
Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Gallusova dvorana, 15, 20, 23, 12* €

PE, 12. aprila, ob 20. uri
Zlati abonma in za izven
Dresdenska filharmonija
Dirigent: Michael Sanderling
Solistka: Beatrice Rana, klavir
Program: Johannes Brahms
Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.
Gallusova dvorana, 25, 38, 52, 62 €

PO, 15. aprila, ob 20. uri
Zvokotok v Cankarjevem domu
Schallfeld Ensemble
Fluid Disorder
V sodelovanju z Zavodom Sploh 
S podporo Avstrijskega kulturnega foruma Ljubljana
Klub CD, 12, 6* €

ČE, 18. aprila, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Rossen Milanov
Solisti: Mojca Bitenc, sopran; Monika Bohinec, alt; Martin Sušnik, tenor; Domen Križaj, bariton
Mešani zbor Glasbene matice Ljubljana
Program: J. Haydn, F. Schubert
Gallusova dvorana, 12, 20, 24, 28, 10* €

 

SR, 24. aprila, ob 19.30
Srebrni abonma in za izven
The Gesualdo Six vokalni ansambel
Umetniški vodja: Owain Park
Slovenska filharmonija, 15, 19, 10* €

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2019 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko