Dogodkovnik

  • cankarjevdom-ljubljana_6

Program Cankarjevega doma v aprilu 2019

Ventilator besed | 31.3.2019 | Komentarji 0

Glasba


Cankarjevi torki

2. aprila ob 20. uri
Dvojni koncert
Mart
Ram Cunta, kitara; Jani Peljhan, ba; Rok Velikonja, klavir; Nejc Franca, tolkala, bobni; Igor Vuk, zvok
The Frictions
Chris Eckman, glas, el. kitara; Bernard Kogovšek, el. kitara; Tomi Popit, bas; Luka Šalehar, bobni
Klub CD, 12, 8* EUR

9. aprila ob 20. uri
Dvojni koncert
Mario Batković, harmonika
Damir Avdić, glas, kitara
Klub CD 12, 8* EUR

 

16. aprila ob 20. uri
Sofia Rei & JC Maillard
Sofía Rei, glas; JC Maillard, basovski saz
Program: The Book Beriah
Cikel The Stone in Ljubljana
Klub CD, 12, 8* EUR

23. aprila ob 20. uri
The New Standard Trio feat. Jamie Saft, Steve Swallow & Bobby Previte
Jamie Saft, klavir; Steve Swallow, bas; Bobby Previte, bobni
Klub CD, 15, 10* EUR

Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent

SR, 3. aprila, ob 19.30
Odprtje 34. Slovenskih glasbenih dni
Koncert ob 80-letnici Akademije za glasbo in 100-letnici Univerze v Ljubljani
Simfonični orkester in mešani pevski zbor Akademije za glasbo v Ljubljani
Dirigent: Simon Dvoršak
Program: L. van Beethoven, Simfonija št. 6, »Pastoralna«; M. Bravničar, Hymnus Slavicus za za mešani zbor, orgle in simfonični orkester; A. Lajovic, Pesem jeseni; M. Kozina, Davnina
V sodelovanju z Akademijo za glasbo UL in Festivalom Ljubljana
Gallusova dvorana, 10, 7* EUR

ČE, 4., in PE, 5. aprila, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Håkan Hardenberger, trobenta
Program: J. Haydn, Predstavitev kaosa iz oratorija Stvarjenje, Hob. XXI/2; Koncert za trobento in orkester v Es-duru, Hob. VIIe/1; Simfonija št. 22 v Es-duru, Hob. I/22; T. Takemicu, Poti. In memoriam W. Lutosławski; W. Lutosławski, Koncert za orkester
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* EUR

 

SO, 6. aprila, ob 20. uri
DrummingCellist in Big Band RTV Slovenija
Dirigent: Lojze Krajnčan
Solist: Kristijan Krajnčan, bobni, violončelo
Gostje: Goran Krmac, tuba; Jaka Kopač, altovski saksofon; Jani Moder, kitara; Petra Vidmar, pavke, klasična tolkala; Vid Ušeničnik, tolkala
Linhartova dvorana, 15, 18, 12* EUR

SR, 10. aprila, ob 19.30
Mladi mladim – izbranci avdicij
Armin Ćoralić klavir
Program: B. Glavina, F. Liszt, L. van Beethoven, J. S. Bach-F. Busoni
V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko
Klub CD, 5 EUR

SR, 10. aprila, ob 20. uri
40 Zoran Predin
Gallusova dvorana, 15, 18, 21, 25, 12* EUR

ČE, 11. aprila, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Teresa Salgueiro
Zaradi velikega zanimanja je koncert prestavljen v Gallusovo dvorano.
Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Gallusova dvorana, 15, 20, 23, 12* EUR

 

PE, 12. aprila, ob 20. uri
Zlati abonma in za izven
Dresdenska filharmonija
Dirigent: Michael Sanderling
Solistka: Beatrice Rana, klavir
Program: J. Brahms, Koncert za klavir in orkester št. 1 v d-molu, op. 15,  Klavirski kvartet št. 1 v g-molu, op. 25 (ork. A. Schönberg)
Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.
Gallusova dvorana, 25, 38, 52, 62 EUR

PE, 12. aprila, ob 20. uri
Marko Brecelj
Koncert in performans
Klub CD, 15, 10* EUR

PO, 15. aprila, ob 20. uri
Zvokotok v Cankarjevem domu
Schallfeld Ensemble
Fluid Disorder
V sodelovanju z Zavodom Sploh 
S podporo Avstrijskega kulturnega foruma Ljubljana
Klub CD, 12, 10* EUR

ČE, 18. aprila, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Rossen Milanov
Solisti: Mojca Bitenc, sopran; Monika Bohinec, alt; Martin Sušnik, tenor; Domen Križaj, bariton
Mešani zbor Glasbene matice Ljubljana, dirigent Sebastjan Vrhovnik
Program: J. Haydn, Simfonija št. 44 v e-molu, Žalna, Hob I/44; J. Haydn, Večerna pesem Bogu, Hob XXVc:9; F. Schubert, Maša št. 5 v As-duru, D 678
Gallusova dvorana, 12, 20, 24, 28, 10* EUR

 

SR, 24. aprila, ob 19.30
Srebrni abonma in za izven
The Gesualdo Six
Vokalni ansambel; umetniški vodja: Owain Park
Program: izzvenevanja svetlobe in ugašanja dneva v delih renesančnih in sodobnih skladateljev
Slovenska filharmonija, 15, 19, 10* EUR


Gledališče in ples

PE, 5., in ČE, 11. aprila, ob 20. uri
Martin Sherman
Rožnati trikotnik
Gledališka predstava
Režija: Alen Jelen; igrajo: Jurij Drevenšek, Aleš Kranjec, Anže Zevnik, Rok Kravanja, Danijel Malalan idr.; koprodukcija: ŠKUC, Cankarjev dom, Zavod Kolaž
Kosovelova dvorana, 10, 7'50* EUR
 

PO, 8. aprila, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Rosas
A love supreme
Koreografija: Salva Sanchis, Anne Teresa De Keersmaeker; glasba: John Coltrane, A Love Supreme
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Gallusova dvorana, 17, 21, 25, 28, 14* EUR

SR, 17., in ČE, 18. aprila, ob 21. uri
Marguerite Duras
La musica II
Gledališka predstava
Režija: Petra Govc; igrata: Petra Govc, Joseph Nzobandora; koprodukcija: Cankarjev dom, Pocket Teater Studio
S podporo Mestne občine Ljubljana
Klub Cankarjevega doma, 14, 12* EUR


Film

TO, 23. aprila, ob 19. uri
Abonma Liffe po Liffu in za izven
Sakawa
Režija: Ben Asamoah; 2018
Sprememba filma, vstopnic ni potrebno zamenjati.
Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana
Kosovelova dvorana, 5'50, 4'80* EUR

SR, 24. aprila, ob 20. uri
Občutljivost
La délicatesse
V okviru Nodierevih dni
Režija: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos; igrajo: Audrey Tautou, Bruno Todeschini;
Francija, 2011
Po projekciji pogovor z režiserjem in avtorjem romana Davidom Foenkinosom
Kosovelova dvorana, 5'50, 4'80* EUR


Za otroke in mladino


ČE, 4. aprila
11. Kulturni bazar
Osrednja tema: Ustvarjalnost mladih in Sodobna umetnost
Program: www.kulturnibazar.si
V sodelovanju z Ministrstvom za kulturo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport, Zavodom RS za šolstvo, Ministrstvom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Ministrstvom za zdravje, Ministrstvom za okolje in prostor, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, Slovensko nacionalno komisijo za Unesco
Prostori CD

SO, 13. aprila, ob 15. in 17. uri
Moj prvi abonma in za izven
Snežna kraljica
Lutkovna predstava, od 5. leta
Režija: Tin Grabnar; produkcija: Lutkovno gledališče Maribor
Kosovelova dvorana, 7'50 EUR

 

SO, 13. aprila, ob 18. uri
Abonma Ivan in za izven
Butalci
Gledališka predstava, od 11. leta
Po Franu Milčinskem; režija: Jaka Ivanc; produkcija: Gledališče Koper
Linhartova dvorana, 7'50 EUR

NE, 14., in PO, 15. aprila, ob 19. uri
Baletna in srednja baletna šola Konservatorija za glasbo in balet
Letna predstava
Linhartova dvorana, 15 EUR

Od PO, 15., do ČE, do 25. aprila
Transgeneracije
Festival dijaške ustvarjalnosti
Gledališče, ples, video, film, likovna umetnost, fotografija
Prostori CD, brezplačne vstopnice

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana


Predavanja, pogovori, literatura

TO, 2. aprila, ob 13.30
Simpozij o Juretu Deteli
Ob izidu zbirke Zbrane pesmi, 1. in 2. del
Ob 17. uri: Sočasje
Dokumentarni film z igranimi rekonstrukcijami o Juretu Deteli
Režija: Miha Vipotnik

ČE, 18. aprila, ob 13. uri
Simpozij o Zmagu Šmitku
Ob izidu knjige Šelest divjine

V sodelovanju z založbo Beletrina
Dvorana M3–4, brezplačne vstopnice

PE, 5. aprila, ob 19. uri
Koroška pesem prek meja
17. Koroški avstrijski kulturni dnevi v Ljubljani
Koncert
Sodelujejo: Tamburaška skupina Loče, vodja Erika Wrolich; Mešani zbor pevskega društva Sele; zborovodja mag. Roman Verdel
Prireja: Društvo slovensko-avstrijskega prijateljstva Ljubljana
Linhartova dvorana, 5 EUR

PE, 5. aprila, ob 19. uri
Cikel Roboti spreminjajo svet
Pametne tovarne spreminjajo svet
Predava: prof. dr. Niko Herakovič
V sodelovanju z Alumni klubom Fakultete za strojništvo
Pokrovitelj cikla: Siemens d.o.o.
Klub CD, 5, 3'50* EUR

PO, 8. aprila, ob 18. uri
Cikel Pozitivna psihologija
Samopodoba, psihološka čvrstost in življenje v globalizirani družbi
Predava: Tjaša M. Kos
Klub CD, 10 EUR

PO, 15. aprila, ob 19.30
Mlada umetniška beseda
Literarni večer, predstavitev zbirke kratkih zgodb Ugriz Andreja Blatnika
Nastopajo: študentje VIII. semestra AGRFT; povezuje: Urban Tarman; režija: Klemen Markovčič; koprodukcija: UL AGRFT, Radio Slovenija, Cankarjev dom
Klub Lili Novy, brezplačne vstopnice

 

SR, 24. aprila, ob 19. uri
Umberto Galimberti
Pogovor s slovitim italijanskim filozofom bo vodila dr. Matejka Grgič.
V sodelovanju z Založbo Modrijan, Italijanskim inštitutom za kulturo v Sloveniji in Slovenskim izobraževalnim konzorcijem – SLOV.I.K.
Linhartova dvorana, 8, 6* EUR

ČE, 25. aprila, ob 20. uri
Goncourtova nagrada
Slovenska izbira
Literarni večer in podelitev nagrade Véronique Olmi za roman Bakhita
Sodelujejo: Didier Decoin, Françoise Rossinot, Jean-Baptiste Del Amo, David Foenkinos, študenti Filozofske fakultete; povezuje: Suzana Koncut
V sodelovanju z Goncourtovo akademijo, Univerzo v Ljubljani, Francoskim inštitutom v Sloveniji in Založbo Mladinska knjiga
Klub CD, brezplačne vstopnice


Razstave

Do 19. maja
13. Slovenski bienale ilustracije
V sodelovanju z ZDSLU – Ilustratorsko sekcijo
Pokrovitelj razstave: Pivovarna Laško Union d.o.o.
Galerija, Dvorana Duše Počkaj, 5, 3* EUR


 

Od 12. junija do 1. marca
Ideja
Znanost in tehnologija antične Grčije
Generalna pokroviteljica razstave: Krka, d. d., Novo mesto
Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj, 8, 5* EUR

Od 11. aprila do 5. junija
Festival Na Olimpu
Ladja iz Zambratije
Arhetip šivanih ladij z Jadranskega morja
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Prvo preddverje, vstop prost

Fotografija

Do 21. aprila
Janez Bogataj
Meje svobode – premostljivi zidovi
50. Mednarodno srečanje pisateljev na Bledu
V sodelovanju s Slovenskim centrom PEN
Mala galerija, vstop prost

Od 24. aprila do 16. junija
Peter Gedei
Podzemni svetovi
Mala galerija, vstop prost

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Od 2. aprila do 5. maja
Likovni kritiki izbirajo
Izbor: Brane Kovič
Avtor: Jure Leben
V sodelovanju s Slovenskim društvom likovnih kritikov
Prvo preddverje, vstop prost


Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

PO, 8. aprila, ob 20. uri
Diknu Schneeberger Trio
Koncert
Prireja: Združenje Epeka
Štihova dvorana, 15 EUR, na dan 18 EUR

TO, 9. aprila, ob 20. uri
Partizanski pevski zbor
Jubilejni koncert ob 75. obletnici
Prireja: Kulturno društvo Partizanski pevski zbor
Gallusova dvorana, 10, 15 EUR

NE, 14. aprila, ob 20. uri
Eddie Izzard
Wunderbar Čudovito
Stand up komedija
Prirejajo: Tin Vodopivec, Aquarius Records, Mick Perrin Worldwide
Gallusova dvorana, 25, 29, 33, 36 EUR

PE, 13. septembra, ob 20. uri
Prestavljeno z 19. 4.
Riblja Čorba
Se čuje i bez struje, koncert
Prireja: SDP Group d.o.o.
Gallusova dvorana, 23'90, 27'90, 32'90, 36'90 EUR

SO, 27. aprila, ob 19.30
Sem.
Slavnostna prireditev ob 70. obletnici folklorne skupine Tine Rožanc
Prireja: Folklorna skupina ŽKUD Tine Rožanc
Gallusova dvorana, 13, 16, 18, 20 EUR


Napovedujemo

PE, 10. maja, ob 18. uri (premiera)
Festival Na Olimpu
Odiseja
Gledališka predstava, od 10. leta 
Režija: Ivana Djilas; scenarij: Jera Ivanc; nastopata: Pia Zemljič, Boštjan Gombač
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Štihova dvorana, 7’50 EUR

ČE, 9., in PE, 10. maja, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigentka: Nil Venditti
Solist: Urban Stanič, klavir
Program: M. Bravničar, L. M. Škerjanc, S. Rahmaninov
Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8* EUR

NE, 12. (premiera), TO, 14., in SR, 15. maja, ob 20. uri
Leja Jurišić, Milko Lazar
De facto (pojdi s seboj)
Koncertni performans
Produkcija: Pekinpah, Leja Jurišić; koprodukcija: Cankarjev dom
Linhartova dvorana, 15, 12* EUR

 

SR, 15. maja, ob 20. uri
Laibach
Gallusova dvorana, 38, 35, 25* EUR

ČE, 16. maja, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Glasbeni vodja, solist: Gordan Nikolić, violina
Program: R. Strauss, J. Brahms
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* EUR

SO, 18. maja, ob 19.30
APZ Tone Tomšič
Lojze Lebič: Fauvel '86
Vokalno-inštrumentalna scenska zgodba
Libreto: Jelena Ukmar Lebič, po srednjeveški pesnitvi Roman de Fauvel
Dirigentka: Jerica Gregorc Bukovec
Koreografija, režija: Milan Tomášik, Nina Fajdiga
Gallusova dvorana, 15, 12, 8* EUR

NE, 19. maja, ob 19. uri
Radosti in trpkosti pot
Akademska folklorna skupina France Marolt
71. letna predstava
Linhartova dvorana, 16, 13, 10, 8* EUR
 
TO, 21. maja, ob 19.30
Zvezde mednarodnih baletnih odrov
Gala koncert ob 100. obletnici slovenskega baleta
Plešejo: Liudmila Konovalova, Natascha Mair, Haruni Otani, Iva Vitić Gameiro, Dinu Tamazlacaru, Angel Garcia, Jakob Feyferlik, Guilherme Vitic, Gameiro Alves idr.
V koprodukciji z Društvom baletnih umetnikov Slovenije; v sodelovanju s SNG Opera in balet Ljubljana in SNG Maribor
Gallusova dvorana, 32, 27, 22, 19, 15* EUR

ČE, 23., in PE, 24. maja, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije
Dirigentka: Grete Pedersen
Solisti: Ilse Eerens, sopran; Anders Jerker Dahlin, tenor; Matthew Brook, bariton
Program: J. Haydn, Letni časi, oratorij, Hob. XXI/3
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* EUR

PE, 24. maja, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Cigan, ampak najlepši
Režija: Ivica Buljan; produkcija: Drama HNK iz Zagreba
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Pokrovitelj predstave: Don Don d.o.o.
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Linhartova dvorana, 14, 18, 22, 10* EUR

NE, 26. maja, ob 20. uri
Improvizija
Gledališko-glasbena parodija Evrovizije
Produkcija: KUD Sokoli Tabor, Cankarjev dom
Linhartova dvorana, 14, 17, 20, 23 (VIP), 10* EUR

ČE, 30., in PE, 31. maja 2019, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Philipp von Steinaecker
Solista: Aleksandar Milošev, viola; Andrej Petrač, violončelo
Program: M. Ravel, P. Boulez, R. Strauss
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* EUR

 

Od TO, 18., do SO, 22. junija
60. Jazz festival Ljubljana
Več: www.ljubljanajazz.si
Glavna pokroviteljica festivala: NLB d.d.
Medijski pokrovitelj: Delo d.o.o.
Različna prizorišča

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2019 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko