Dogodkovnik

  • cankarjevdom-ljubljana_8

Program Cankarjevega doma v maju 2019

Ventilator besed | 1.5.2019 | Komentarji 0

Glasba

SR, 8. maja, ob 19.30
Mladi mladim
Duo Nataša Trček, Andraž Frece
Sopran in harmonika
Dendrocopos duo
Jan Čibej, Luka Poljanec, tolkala
V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko
Klub CD, 5 EUR

ČE, 9., in PE, 10. maja, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigentka: Nil Venditti
Solist: Urban Stanič, klavir
Program: M. Bravničar, Divertissement za klavir in godalni orkester; L. M. Škerjanc, Concertino za klavir in godalni orkester; S. Rahmaninov, Simfonija št. 1 v d-molu, op. 13
Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8* EUR

TO, 14. maja, ob 20. uri
Ahmed
Kaja Draksler & Terrie Hessels
Dvojni koncert ob 50-letnici Radia Študent
Klub CD, 12, 8* EUR

SR, 15. maja, ob 20. uri
Laibach
Gallusova dvorana, 38, 35, 25* EUR

ČE, 16. maja, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Glasbeni vodja, solist: Gordan Nikolić, violina
Program: R. Strauss, Metamorfoze, za 23 solo godal, TrV 290; J. Brahms, Koncert za violino in orkester v D-duru, op. 77
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* EUR

SO, 18. maja, ob 19.30
Akademski pevski zbor Tone Tomšič
Lojze Lebič: Fauvel '86
Vokalno-inštrumentalna scenska zgodba
Libreto: Jelena Ukmar Lebič, po srednjeveški pesnitvi Roman de Fauvel
Dirigentka: Jerica Bukovec
Koreografija, režija: Milan Tomášik, Nina Fajdiga
Gallusova dvorana, 15, 12, 8* EUR

Druga godba
v Cankarjevem domu


SR, 22. maja
17.00 Shane Latimer Solo
Štihova dvorana
20.30 Maciej Obara Quartet
22.00 The Brother Moves On feat. Bowrain
Klub CD
Dnevna vstopnica za CD, 15, 10* EUR

ČE, 23. maja, ob 17. uri
iT: Another Crying Game
Štihova dvorana, 22, 18* EUR (vstopnica velja tudi za program v Kinu Šiška 23. 5.)

Spremljevalni program

TO, 21. maja, ob 18.30
Jimi Tenor
Pogovor z ustvarjalcem
M1, vstop prost

Od SR, 22., do PE, 24. maja
Jazz Connective
Konferenca in delavnice
M3–4, prijave do 15. 5. jazzconnective@drugagodba.si

ČE, 23., in PE, 24. maja, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije
Dirigent: Grete Pedersen
Solisti: Ilse Eerens, sopran; Anders J. Dahlin, tenor; Matthew Brook, bariton
Program: J. Haydn, Letni časi, oratorij, Hob. XXI/3
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* EUR

SR, 29. maja, ob 19.30 
Orgelski koncert študentov
Oddelek za sakralno glasbo Akademije za glasbo v Ljubljani
Mentor: red. prof. Mario Perestegi
Gallusova dvorana, brezplačne vstopnice

ČE, 30., in PE, 31. maja, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Philipp von Steinaecker
Solista: Aleksandar Milošev, viola; Andrej Petrač, violončelo
Program: M. Ravel, Pavana za umrlo princeso; J. P. Rameau, Suita iz opere Boreadi; M. Ravel, Dafnis in Hloa, suita št. 2; R. Strauss, Don Kihot, op. 35
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* EUR


Gledališče in ples

NE, 12. (premiera), TO, 14., in SR, 15. maja, ob 20. uri
Leja Jurišić, Milko Lazar
De facto (pojdi s seboj)
Koncertni performans
Glasba: Milko Lazar; koreografija: Leja Jurišić; produkcija: Pekinpah, Leja Jurišić; koprodukcija: Cankarjev dom
Linhartova dvorana, 15, 12* EUR

NE, 19. maja, ob 19. uri
71. letna predstava
Akademska folklorna skupina France Marolt
Radosti in trpkosti pot
Linhartova dvorana, 16, 13, 10, 8* EUR
 
 

TO, 21. maja, ob 19.30
Gala koncert v počastitev 100-letnice slovenskega baleta
Zvezde mednarodnih baletnih odrov
Ksenia Ovsyanick, Natascha Mair, Haruni Otani, Iva Vitić Gameiro, Dinu Tamazlacaru, Angel Garcia, Jakob Feyferlik, Guilherme Vitic, Gameiro Alves idr.
V koprodukciji z Društvom baletnih umetnikov Slovenije; v sodelovanju s SNG Opera in balet Ljubljana in SNG Maribor
Gallusova dvorana, 32, 27, 22, 19, 15* EUR

PE, 24. maja, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Cigan, ampak najlepši
Režija: Ivica Buljan; produkcija: Drama HNK iz Zagreba
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Pokrovitelj predstave: Don Don d.o.o.
Linhartova dvorana, 14, 18, 22, 10* EUR (razprodano)

NE, 26. maja, ob 20. uri
Improvizija
Gledališko-glasbena parodija Evrovizije
Produkcija: KUD Sokoli Tabor, Cankarjev dom
Linhartova dvorana, 14, 17, 20, 23 (VIP), 10* EUR

Pokroviteljica plesnega programa: Parada plesa

Vabilo k sodelovanju pri koprodukcijah uprizoritvenih umetnosti
Nevladne organizacije, društva, zasebne in javne zavode ter festivale vabimo h koprodukcijskemu sodelovanju na področju uprizoritvenih umetnosti v letu 2020.
Predloge sprejemamo do 17. maja 2019.
Več: www.cd-cc.si


Film


 

TO, 14., in NE, 19. maja, ob 19. uri
Abonma Liffe po Liffu in izven
Tatiči
Režija: Hirokazu Kore-eda
Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana
Kosovelova dvorana, 5'50, 4'80 EUR


Za otroke in mladino

 

PE, 10. maja, ob 18. uri – premiera
Festival Na Olimpu
Pesem o Odiseju
Rapodiseja za dva po Homerju
Gledališka predstava, od 11. leta
Besedilo: Jera Ivanc; režija: Ivana Djilas; nastopata: Pia Zemljič, Boštjan Gombač; produkcija: Cankarjev dom
Pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Štihova dvorana, 7'50 EUR

PO, 27. maja, ob 12. uri
Zlata bralna značka
Gallusova dvorana, zaključeno

PE, 31. maja, ob 20. uri
Naj gre vse v pi
Gledališka predstava, od 11. leta
Nastopa: Nik Škrlec; koprodukcija: AGRFT, Zavod Margareta Schwarzwald, Zavod k. g. – tovarna predstav, Cankarjev dom
Štihova dvorana, 7'50 EUR

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana


Predavanja, pogovori, literatura

TO, 7. maja, ob 19. uri
Cikel Roboti spreminjajo svet
Pot robotov – včeraj, danes, jutri
Predava: prof. dr. Alexander Czinki
Pokrovitelj cikla: Siemens d.o.o.
Kosovelova dvorana, 5, 3'50 EUR

PE, 10. maja, ob 12. uri
Umetniku v spomin
Kratka slovesnost ob rojstnem dnevu Ivana Cankarja
Trg republike (pri Cankarjevem spomeniku), vstop prost

PO, 13. maja, ob 18. uri
Cikel Pozitivna psihologija
Kako razumeti vedenje otroka in se nanj ustrezno odzvati
Predava: Radovan Radetić
Kosovelova dvorana, 10 EUR

Hamlet in Ojdip
v Cankarjevem domu

PO, 13. maja, ob 19. uri
Hamlet: vse za nič
Predava: dr. Andrew Cutrofello
Sodelujeta: dr. Mladen Dolar, dr. Slavoj Žižek

TO, 21. maja, ob 19. uri
Ojdip v Kolonu: najbolje je ne biti rojen
Predavata: dr. Alenka Zupančič, dr. Mladen Dolar

V sodelovanju z Društvom za teoretsko psihoanalizo, zbirko Analecta
Klub CD, brezplačne vstopnice

ČE, 16., in PE, 17. maja, ob 10. uri
7. Mednarodni filozofski simpozij Miklavža Ocepka
V sodelovanju s Srednjeevropskim raziskovalnim inštitutom Soerena Kierkegaarda v Ljubljani in občino Črnomelj
Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

PO, 20. maja
Svetovni dan čebel
v Cankarjevem domu

Ob 12. in 16. uri
Ogled panjev in pokušina medu
Vodi: Franci Petrovčič
Prijave: zvezdana.lazar@cd-cc.si

Ob 18. uri
Več kot med More Than Honey
Predstavitev knjige
Gost: avtor knjige Markus Imfoof
V sodelovanju z Veleposlaništvom Švice v Sloveniji, Društvom urbani čebelar, Mestno občino Ljubljana in družbo BTC
Klub CD, brezplačne vstopnice

TO, 28. maja, ob 19.30
Ženske v Himalaji
Filmska projekcija in predavanje
Sodelujejo: Dina Štěrbová, Marija Štremfelj, Viki Grošelj
V sodelovanju z Založbo Didakta in RTV Slovenija
Linhartova dvorana, 10, 8* EUR

SR, 29. maja, ob 20. uri
Društvo slovenskih književnih prevajalcev
Literarni večer in podelitev Lavrinove nagrade
Štihova dvorana, brezplačne vstopnice


Razstave

Do 19. maja
13. Slovenski bienale ilustracije
V sodelovanju z ZDSLU – Ilustratorsko sekcijo
Pokrovitelj razstave: Pivovarna Laško Union d.o.o.
Galerija, Dvorana Duše Počkaj, 5, 3* EUR

 

Od 12. junija do 1. marca
Ideja
Znanost in tehnologija antične Grčije
Generalna pokroviteljica razstave: Krka, d. d., Novo mesto
Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj, 8, 5* EUR

Od 13. maja do 13. junija
100 let slovenskega poklicnega baleta
V sodelovanju z Društvom baletnih umetnikov Slovenije
Prvo preddverje, vstop prost

Do 16. junija
Peter Gedei
Podzemni svetovi
Fotografska razstava
Mala galerija, vstop prost

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Od 7. maja do 2. junija
Likovni kritiki izbirajo
Izbor: Damir Globočnik
Avtorica: Agata Pavlovec
V sodelovanju s Slovenskim društvom likovnih kritikov
Prvo preddverje, vstop prost

Do 5. junija
Festival Na Olimpu
Ladja iz Zambratije
Arhetip šivanih ladij z Jadranskega morja
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Prvo preddverje, vstop prost


Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

Strokovna srečanja


Od PE, 3., do NE, 5. maja
14. evropsko srečanje o peritonealni dializi – euroPD 2019
Prireja: In Conference Ltd
Prostori CD, kotizacija

SO, 25. maja, ob 10. uri
V ritmu človeških možganov
Združenje za pomoč pri demenci
Organizator: Spominčica – Alzheimer Slovenija
Kosovelova dvorana, Drugo preddverje, brezplačno, prijave www.spomincica.si

ČE, 30., in PE, 31. maja
37. Derčevi dnevi
Prireja: Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta, Katedra za pediatrijo
Linhartova in Kosovelova dvorana, Drugo preddverje, kotizacija

PE, 31. maja, ob 9. uri
Partnerstvo za spremembe
Prirejata: Ministrstvo za javno upravo, Ameriška gospodarska zbornica
Klub CD, vabila jelena.tabakovic@gov.si, brina.tomovic@amcham.si

NE, 5. maja, ob 19.30
Massimo
Prireja: Koda events
Gallusova dvorana 25, 32, 36, 39, 43 EUR

PO, 6. maja, ob 19. uri
Nataša Loborec Perovšek
Zakaj sem partizan, koncert z gosti
Prirejata: Založba Sophia, Nataša Loborec Perovšek
Gallusova dvorana, 7, 10, 15 EUR

TO, 7. maja, ob 19.30
100. obletnica Medicinske fakultete UL
Slavnostna prireditev
Prireja: Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta
Gallusova dvorana, zaključeno

ČE, 9. maja, ob 19. uri
Big Band Medicinske fakultete
Tradicionalni letni koncert ob praznovanju 10. obletnice
Klub CD, vstopnice bigbandmf@slomsic.org

SO, 11. maja, ob 18. uri
26. letni koncert zborov in orkestra Zavoda sv. Stanislava
Prireja: Zavod sv. Stanislava
Gallusova dvorana, vstopnice info@stanislav.si

Od, PO, 13., do SO, 18. maja
Čar lesa 2019
Prirejata: Društvo za zaščito lesa, Svet za les
Velika sprejemna in Kosovelova dvorana, vstop prost

SR, 15. maja, ob 12. uri
IBE, poslovni dogodek
Organizator: IBE d.d.
Klub CD, zaključeno

NE, 19. maja, ob 17. uri
Bistroumi in verižni eksperiment 2019
Prireja: DMFA Slovenije
Gallusova dvorana, zaključeno

PO, 20. maja, ob 18. uri
100-letnica elektrotehnike na UL
Slovesna akademija
Prireja: Fakulteta za elektrotehniko
Linhartova dvorana, zaključeno

 

SO, 25. maja, ob 20. uri
Ara Malikian
Koncert
Prireja: Koda Events
Gallusova dvoran, 32, 39, 44, 49 EUR

TO, 28. maja, ob 18. uri
70-letnica Glasbene šole Franca Šturma               
Slavnostni koncert
Prireja: Glasbena šola Franca Šturma, Ljubljana
Gallusova dvorana, zaključeno

SR, 29. maja, ob 19. uri
30. obletnica združenja Manager
Prireja: Združenje Manager
Linhartova dvorana, zaključeno


Napovedujemo

TO, 4. junija, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Francesc Prat
Solist: Nikola Pajanović, violina
Program: V. Žuraj, P. I. Čajkovski, C. Debussy, M. Ravel
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* EUR

ČE, 6., in PE, 7. junija, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Glasbeni vodja, solist: Julian Rachlin, violina
Program: F. Mendelssohn, L. van Beethoven, J. Brahms
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* EUR

 

NE, 9. junija, ob 20. uri
Zlati abonma in za izven
Filharmonični orkester iz Luksemburga
Dirigent: Gustavo Gimeno
Solistka: Yuja Wang, klavir
Program: P. I. Čajkovski, M. Ravel, D. Šostakovič, M. Ravel
Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.
Gallusova dvorana, 25, 38, 52, 62 EUR


 
60. Jazz festival Ljubljana
Več: www.ljubljanajazz.si
 
 
PO, 17. junija, pred odprtjem 
21.00 Paal Nilssen-Love: New Brazilian Funk
Klub Gromka, 18, 15* EUR

TO, 18. junija

17.30 Abeceda 1 – Nina Virant
Park Sveta Evrope, vstop prost
18.30 Big Band RTV Slovenija in slovenski solisti iz New Yorka
Gallusova dvorana, 18, 15* EUR
21.00 John Zorn Hermetic Organ
Gallusova dvorana, vstop prost
22.00 Fire! with Mariam Wallentin
Klub CD, 18, 15* EUR

SR, 19. junija

16.30 Abeceda II – Maj Kavšek
17.00 Mats Gustafsson & Ken Vandermark
18.00 Manu Mayr solo + Synesthetic 4
Park Sveta Evrope, vstop prost
19.00 John Zorn Bagatelles Marathon
14 koncertov: Masada, Sylvie Courvoisier & Mark Feldman, Mary Halvorson Quartet, Craig Taborn, Trigger, Erik Friedlander & Michael Nicolas, John Medeski Trio, Nova Quartet, Gyan Riley & Julian Lage, Brian Marsella Trio, Ikue Mori, Kris Davis, Peter Evans, Asmodeus
Gallusova dvorana, 33, 25* EUR

ČE, 20. junija

17.30 Abeceda III – Veronika Kumar
Park Sveta Evrope, vstop prost
18.00 Joëlle Léandre solo
Štihova dvorana, 12, 9* EUR
19.00 Kaja Draksler Octet
Klub CD, 12, 9* EUR
20.00 Jan Kus & The Slavo Rican Assembly
20.50 Hofmaninger & Schwarz
21.30 Kukushai
Park Sveta Evrope, vstop prost
22.30 Nubya Garcia
Klub CD, 22, 19* EUR

PE, 21. junija

18.00 Drago Ivanuša: La Bête humaine
          Mammal Hands
Linhartova dvorana, 18, 15* EUR
20.00 Mihael Hrustelj solo
20. 50 Mladi raziskovalci – Gašper Livk
21.30 Črnčec, Teepe, Hart Trio
Park Sveta Evrope, vstop prost
22.30 Made To Break
          The Rite of Trio
Klub CD, 18, 15* EUR

SO, 22. junija

9.30 Boštjan Gombač & Zlatko Kaučič, koncert za otroke
11.30 Abeceda II
Park Sveta Evrope, vstop prost
15.00 Chromatic Vortex 
Klub CD, 18, 15* EUR (s pogostitvijo)
17.00 Big Band Akademije za glasbo
18.00 Abeceda IV – Domen Bohte
19.00 Fish in Oil
Park Sveta Evrope, vstop prost
21.00 Ecliptic
22.00 Snarky Puppy
Križanke, 46, 42* EUR

Spremljevalni program: razstava Žige Koritnika, film John Zorn 2016–18, jazz bazar
 
Glavna pokroviteljica festivala: NLB d.d.
Medijski pokrovitelj: Delo d.o.o.

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2019 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko