Dogodkovnik

  • cankarjevdom-ljubljana_10

Cankarjev dom - spored junij 2019

Ventilator besed | 1.6.2019 | Komentarji 0

Glasba

TO, 4. junija, ob 19.30
Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Francesc Prat
Solist: Nikola Pajanović, violina
Program: V. Žuraj, Stand up, za simfonični orkester; P. I. Čajkovski, Koncert za violino in orkester v D-duru, op. 35; C. Debussy, Mala suita, L. 65; M. Ravel, Moja mati Gos, suita
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* EUR

ČE, 6., in PE, 7. junija, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Glasbeni vodja, solist: Julian Rachlin, violina
Program: F. Mendelssohn, Koncert za violino in orkester v e-molu, op. 64; L. van Beethoven, Uvertura Koriolan, op. 62; J. Brahms, Simfonija št. 1 v c-molu, op. 68
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* EUR

 

NE, 9. junija, ob 20. uri
Zlati abonma in za izven
Filharmonični orkester iz Luksemburga
Dirigent: Gustavo Gimeno
Solistka: Yuja Wang, klavir
Program: P. I. Čajkovski, Vihar, simfonična fantazija v f-molu, op. 18; M. Ravel, Koncert za klavir in orkester v D-duru za levo roko; D. Šostakovič, Koncert za klavir in orkester št. 2 v F-duru, op. 102; M. Ravel, Dafnis in Hloa, suita št. 2
Glavni pokrovitelj Zlatega abonmaja: Mercator
Gallusova dvorana, 25, 38, 52, 62 EUR

60. Jazz festival Ljubljana
Več: www.ljubljanajazz.si

PO, 17. junija, pred odprtjem 
21.00 Paal Nilssen-Love: New Brazilian Funk
Klub Gromka, 18, 15* EUR

TO, 18. junija

17.30 Abeceda II – Nina Virant
Park Sveta Evrope, vstop prost
18.30 Big Band RTV Slovenija in slovenski solisti iz New Yorka
Gallusova dvorana, 18, 15* EUR

 

21.00 John Zorn Hermetic Organ
Gallusova dvorana, vstop prost
22.00 Fire! with Mariam Wallentin
Klub CD, 18, 15* EUR

Dokumentarna filma
17.00 John Zorn 2010–16
19.45 John Zorn 2016–18
Režija Mathieu Amalric
Kinodvor oz. Kosovelova dvorana, 4’50 EUR, obe projekciji 6 EUR

SR, 19. junija

16.30 Abeceda II – Maj Kavšek
17.00 Mats Gustafsson & Ken Vandermark
18.00 Manu Mayr solo + Synesthetic 4
Park Sveta Evrope, vstop prost
19.00 John Zorn Bagatelles Marathon
14 koncertov: Masada, Sylvie Courvoisier & Mark Feldman, Mary Halvorson Quartet, Craig Taborn, Trigger, Erik Friedlander & Michael Nicolas, John Medeski Trio, Nova Quartet, Gyan Riley & Julian Lage, Brian Marsella Trio, Ikue Mori, Kris Davis, Peter Evans, Asmodeus
Gallusova dvorana, 33, 25* EUR

ČE, 20. junija

17.30 Abeceda II – Veronika Kumar
Park Sveta Evrope, vstop prost
18.00 Joëlle Léandre solo
Štihova dvorana, 12, 9* EUR
19.00 Kaja Draksler Octet
Klub CD, 12, 9* EUR
20.00 Jan Kus & The Slavo Rican Assembly
20.50 Hofmaninger & Schwarz
21.30 Kukushai
Park Sveta Evrope, vstop prost
22.30 Nubya Garcia
Klub CD, 22, 19* EUR

PE, 21. junija

18.00 Drago Ivanuša: La Bête humaine
          Mammal Hands
Linhartova dvorana, 18, 15* EUR
20.00 Mihael Hrustelj solo
20.50 Mladi raziskovalci – Gašper Livk
21.30 Črnčec, Teepe, Hart Trio
Park Sveta Evrope, vstop prost
22.30 Made To Break
          The Rite of Trio
Klub CD, 18, 15* EUR

SO, 22. junija

9.30 Boštjan Gombač & Zlatko Kaučič, za otroke
11.30 Abeceda II
Park Sveta Evrope, vstop prost
15.00 Chromatic Vortex 
Klub CD, 18, 15* EUR (s pogostitvijo)
17.00 Big Band Akademije za glasbo
18.00 Abeceda II – Domen Bohte
19.00 Fish in Oil
Park Sveta Evrope, vstop prost
21.00 Ecliptic
22.00 Snarky Puppy
Križanke, 46, 42* EUR

Spremljevalni program: razstava Žige Koritnika, jazz bazar
 
Glavna pokroviteljica festivala: NLB d.d.
Medijski pokrovitelj: Delo d.o.o.


Ples

 

SO, 8. (premiera), NE, 9., in NE, 16. junija, ob 21. uri
Ljubi me nežno Love me tender
Ambientalni plesni koncert
Ustvarjalci, izvajalci: Žigan Krajnčan, Kristyna Šajtošová, Kristijan Krajnčan, Tsarina Marinkova Krajnčan; glasba: K. Krajnčan, L. van Beethoven, F. Chopin, F. Schubert, C. Debussy, S. Rahmaninov; produkcija: Exodos Ljubljana; koprodukcija: Cankarjev dom
S podporo MOL, Oddelek za kulturo, in Ministrstvo za kulturo
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Klub Cankarjevega doma, 12, 10*





Film

 

ČE, 6. junija, ob 19. uri
Abonma Liffe po Liffu in za izven
Dogman
Režija: Matteo Garrone
Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana
Kosovelova dvorana, 5’50, 4'80* EUR

SO, 29. junija, ob 20. uri – premiera 
Naši filmi doma
Človek s senco
Režija: Ema Kugler
V sodelovanju s Slovenskim filmskim centrom
Linhartova dvorana, 6, 5'30 EUR*


Predavanja, literatura

PO, 10. junija, ob 18. uri
Cikel Pozitivna psihologija
Odločitev za življenje
Predava: Primož Jeralič
Kosovelova dvorana, 10 EUR

ČE, 13. junija, ob 19. uri
Festival na Olimpu
Starogrški avtomati
Predava: prof. dr. Theodosios P. Tassios
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Kosovelova dvorana, 5, 3'50* EUR

NE, 30. junija, ob 20. uri
Literarni festival Litlink
Slovenska izdaja; kurator: Muanis Sinanović
Nastopajo: Eva Markun, Vesna Lemaić, Andrej Tomažin, Jurij Hudolin, Goran Janković; gostje iz Nemčije: Anke Stelling, Jonas Lüscher, Laura Freudenthaler, Jovana Reisinger, Kristine Listau, Jörg Sundermeier in Jessica Beer
Klub CD, brezplačne vstopnice


Razstave

 

Od 12. junija do 1. marca
Ideja
Znanost in tehnologija antične Grčije
V sodelovanju z znanstvenim centrom in tehnološkim muzejem Noesis v Solunu
Generalna pokroviteljica: Krka, d. d., Novo mesto
Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj, 8, 5* EUR

Od 7. junija do 18. julija
Festivala Na Olimpu
Grški sovji skifos z Mosta na Soči
Avtor: Miha Mlinra, Tolminski muzej
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Prvo preddverje, vstop prost

Fotografija

Do 16. junija
Peter Gedei
Podzemni svetovi
Fotografska razstava
Mala galerija, vstop prost

Od 17. junija do 8. septembra
Žiga Koritnik
Cloud 9
Mala galerija, vstop prost

Od 20. junija do 20. julija
Instinkt
Tematska mednarodna razstava
V sodelovanju z zavodom Membrana in revijo Fotografija
Prvo preddverje, vstop prost

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije

Do 13. junija
100 let slovenskega poklicnega baleta
V sodelovanju z Društvom baletnih umetnikov Slovenije
Prvo preddverje, vstop prost

Od 4. junija do 1. julija
Likovni kritiki izbirajo
Izbor: Nataša Kovšca
Avtorica: Špela Volčič
V sodelovanju Slovenskim društvom likovnih kritikov
Prvo preddverje, vstop prost


Prireditve zunanjih organizatorjev

T 01 2417 122 E kongres@cd-cc-si

SO, 1. junija, ob 20. uri
Dance amore – zapleši ljubezen
Prireja: GIG INT, prireditvena agencija, d.o.o.
Gallusova dvorana, 24, 29, 34 EUR

Od NE, 2., do TO, 4. junija
Z dokazi podprto odločanje
v zdravstvenem managementu HOPE Agora 2019
Prireja: Združenje zdravstvenih zavodov Slovenije
Linhartova dvorana, Drugo preddverje, kotizacija www.hope.be/hope_agora_2019

PE, 7. junija, ob 19. uri
Glasbena šola Ljubljana Vič – Rudnik
Proslava ob 70. obletnici
Prireja: Glasbena šola Ljubljana Vič-Rudnik
Linhartova dvorana, zaključeno

SO, 8., ob 19.30 in NE, 9. junija, ob 18. uri
Na obisku
Zaključna predstava učencev klasičnega baleta
Prireja: Baletna šola Pirueta
Linhartova dvorana, 8, 12, 14, 18 EUR

PO, 17. junija, ob 17. uri
National Geographic raziskovanja
Prireja: National Geographic
Linhartova dvorana, 5 EUR

SO, 29. junija, ob 20. uri
Ansambel Kolo: Momentum
Koncert prireja: Ansambel Kolo
Gallusova dvorana, 15, 18, 22, 26 EUR


Vpis abonmajev 2019/20

Nakup abonmajev v Informacijskem središču CD ali z naročilom na E vstopnice@cd-cc.si

Abonma Veličastnih 7

6. oktobra
CCN – Ballet de Lorraine
Histoires sans histoire(s)
Stoletje Marcea Cunninghama

25. novembra
Balet SNG Maribor
Hora–Cantata

28. decembra (od 29. do 31. za izven)
Cirque Eloize: Hotel
Pokroviteljica predstave: Lekarna Ljubljana

25. januarja
2020
Gledališka koprodukcija po motivih Besedil Yuvala Noaha Hararija

18. februarja
Patricia Guerrero: Distopija
Festival Bi flamenko

17. marca
Faso Danse Théâter
Kalakuta republika

11. maja
Batsheva – the Young Ensemble
Pogled & Druge stvaritve

Cene abonmaja: 95, 115, 135, 155, 80* EUR

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga


Zlati abonma

18. oktobra
Filharmonični orkester iz Osla
Dirigent: Vasilij Petrenko
Solist: Leif Ove Andsnes, klavir

11. decembra
Komorni orkester Franza Liszta
Dirigent: Gábor Takács-Nagy
Solistka: Martha Argerich, klavir

8. februarja
Festival Strings Lucerne
Solist: Ian Bostridge, tenor
Umetniški vodja in koncertni mojster: Daniel Dodds

31. marca
Komorni zbor Stuttgart
Dvorna kapela Stuttgart
Dirigent: Frieder Bernius
Solisti: Sarah Wegener, Marie Henriette Reinhold, Florian Sievers, Sebastian Noack

16. maja
Akademija sv. Martina na poljih
Dirigent in solist: Murray Perahia, klavir

1. junija
Richard Strauss: Elektra, opera
Orkester in Zbor Slovenske filharmonije
Solisti in zbor HNK Ivana Zajca na Reki
Pokrovitelj opere: Revoz d.d.

Glavni pokrovitelj Zlatega abonmaja: Mercator d.d.

Cene abonmaja: 120, 180, 245, 285 EUR



Srebrni abonma

20. novembra
Aleksander Gadjiev, klavir

4. decembra
Trio con Brio København

14. januarja
Godalni kvartet Tetzlaff

10. marca
Jean Rondeau, čembalo 

22. aprila
Dan Zhu, violina
Michel Dalberto, klavir

6. maja
Grigorij Sokolov, klavir
Pokrovitelj koncerta: Riko d.o.o.

Cene abonmaja: 72, 82, 88, 112, 60* EUR


Modri in Oranžni abonma 
Orkester Slovenske filharmonije
www.filharmonija.si
Vpis od 17. do 28. junija v Slovenski filharmoniji od 11. do 13. in od 15. do 17. ure

Abonma Kromatika
Simfonični orkester RTV Slovenija
www.simfoniki.si   
Vpis od 5. do 7. junija v Informacijskem središču CD od 11. do 13. in od 15. do 18. ure


Moj prvi abonma
Od 5. do 10. leta

30. novembra
Peter in volk
Glasbena pravljica

23. decembra
Oton Župančič: Mehurčki
Gledališka predstava
11. januarja
Kosovirja na leteči žlici
Gledališka predstava

8. februarja
Afriški živalski raj
Glasbena igra

7. marca
Kako zorijo ježevci
Lutkovna predstava

18. aprila
Na dvorišču
Muzikal

Darilo abonentom
Zverjasec in Zverjašček, film

Cena abonmaja 38 EUR


Abonma Ivan
Od 11. do 15. leta

30. novembra
Pesem o Odiseju
Rapsodiseja za dva po Homerju

14. decembra
Snežna kraljica
Opera za otroke

18. januarja
SLO blues
Glasbena predstava

22. februarja
Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa
Gledališka predstava

19. aprila
Moj lajf
Lutkovna predstava

22. marca
Večer srečni začetkov#3: miti, stvarjenja
Pripovedovalsko-glasbena predstava

Darilo abonentom: vstopnica za razstavo Ideja
Cena abonmaja 38 EUR


Abonma Cankar
Za dijake, študente in starejše

16. oktobra
De-set
Plesna predstava

28. decembra
Cirque Eloize: Hotel
Umetniški cirkus

Januarja – termin po izbiri
2020
Gledališka predstava

8. februarja
Solistika
Glasbena predstava

22. marca
Večer srečnih koncev #2: miti, stvarjenja
Pripovedovalsko-glasbena predstava

Po vsaki predstavi pogovor z ustvarjalci

Darilo abonentom: vstopnica za razstavo Ideja

Cena abonmaja 49 EUR

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica Ljubljana

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2019 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko