Dogodkovnik

  • cd1_14

Cankarjev dom - napovednik

Ventilator besed | 1.10.2017 | Komentarji 0

Glasba

 

Cankarjevi torki

3. 10. Lovro Ravbar

Lovro Ravbar, altovski, sopranski saksofon; Tomaž Gajšt, trobenta; Rok Lopatič, klavir, klaviature; Miha Nemanič, el. kitara; Tadej Kampl, el. bas; Lazaro Amed Hierrezuelo, tolkala; David Morgan, bobni; Jure Urek, bas pozavna

10. 10. Ana Kravanja,violina

Susanna Gartmayer, basovski klarinet

V sodelovanju: Festival Mesto žensk, Zavod Sploh

17. 10. Debo Band

glej abonma Glasbe sveta

24. 10. Rabbit Rabbit

Carla Kihlstedt, glas, klavir, violina; Matthias Bossi, glas, bobni, klavir; Jeremy Flower, glas, kitara, elektronika

Vsi koncerti ob 19.30

Medijska pokroviteljica: Mladina

Klub CD, 14, 9* €; 2. koncert 10, 8* €

Letna članska izkaznica ugodnosti 20 €

 

SR, 4. oktobra, ob 20. uri

Predihano, Topografije zvoka, Mesto žensk

Mapiranja Sorrel Hays

Izvajalci: Beth Griffith, sopran; Heather Roberts, mezzosopran; Benjamin Lund, Bruce Rameker, bariton; Dmitri Glivinskiy, klavir; obolelo Maeve Hoglund bo zamenjala Lucy Fitz Gibbon, sopran

V sodelovanju: ŠKUC, Društvo za promocijo žensk v kulturi – Mesto žensk, Društvo Parada ponosa; na voljo bo induktivna zanka za sprejem prostorskega zvoka, v partnerstvu z Zvezo društev gluhih in naglušnih Slovenije

Klub CD, 10, 8* €

 

ČE, 5., in PE, 6. oktobra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven 

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Julian Rachlin, violina

Solistka: Sarah McElravy, viola

Program: W. A. Mozart, Koncertantna simfonija v Es-duru, KV 364/320d; D. Šostakovič, Sonata za violino in klavir, op. 134, prir. M. Zinman; L. van Beethoven, Simfonija št. 7 v A-duru, op. 92

Gallusova dvorana, 13'50, 20, 26, 33, 10*

 

NE, 8. oktobra, ob 18. uri

Veliki koraki malega viteza

Dobrodelni koncert uglasbene ljubezenske lirike z Ditko in Ferijem Lainščkom

Prireja: Ustanova Mali vitez – Fundacija za pomoč mladim, ozdravljenim od raka

Linhartova dvorana, 15 €

 

TO, 10., in SR, 11. oktobra, ob 9.30 in 11.30

Simfonična matineja Glasbene mladine Slovenije

Čudoviti svet glasbil

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Miha Rogina

Povezuje: Boštjan Gorenc Pižama

Program: B. Britten, G. Bizet

Gallusova dvorana, 5 €; za upokojence in starejše od 65 let ob vstopnici bon za kavo na dan koncerta v baru Idealist

 

ČE, 12. oktober, ob 19.30

Kromatika in za izven – Finske harmonije

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Ville Matvejeff

Solist: Klemen Leben,harmonika

Program: V. Matvejeff, Ad Astra; K. Aho, Koncert za harmoniko in orkester; J. Sibelius, Simfonija št. 5

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

 

 

 

TO, 17. oktobra, ob 19.30

Abonma Glasbe sveta in za izven, Cankarjevi torki
Debo Band
Etiopop, ki je našel korenine funka v Ameriki

Danny Mekonnen, saksofoni, vodja zasedbe; Bruck Tesfaye, glas; Kaethe Hostetter, petstrunska violina; Jonah Rapino, el. violina; Marié Abe, harmonika; Danilo Henriquez, trobenta, tolkala; Gabriel Birnbaum, tenorski saksofon; Stephanie Baird, pozavna; Brendon Wood, kitara; Arik Grier, susafon; PJ Goodwin, el. bas; Adam Clark, bobni

Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Medijski pokrovitelj: Val 202

Klub CD, 14, 9* €

 

TO, 17. oktobra, ob 20. uri

Amira Medunjanin: Damar

Prireja: Aquarius Records d.o.o.

Gallusova dvorana, 19, 24, 28, 32 €

 

ČE, 19., in PE, 20. oktobra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven  

Orkester Slovenske filharmonije

Glasbeni vodja: Mario Brunello, violončelo

Program: F. Schubert, Medigra št. 3 iz scenske glasbe za igro Rozamunda, D. 797; Koncert za violončelo in orkester v a-molu, Arpeggione, prir. G. Cassadó; N. Rota, Ballabili, iz filma Leopard; Koncert za violončelo in orkester št. 2

V okviru festivala Cellofest Ljubljana 2017

Gallusova dvorana, 10, 16, 20'50, 26, 8* €

 

PE, 20. oktobra, ob 20. uri

Koncert elektronske glasbe

Atau Tanaka

Feedback Cell (Alice Eldridge & Chris Kiefer)

Hanspeter Portner

Tomaž Grom

V sodelovanju: Inštitut za raziskovanje zvočnih umetnosti

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice 

 

 

 

SO, 21. oktobra, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Filharmonični orkester Borusan Istanbul

Dirigent: Sascha Goetzel

Solista: Vadim Repin, Daniel Hope, violini

Program: M.-A. Turnage, Shadow Walker, koncert za violini in orkester (2017); J. Adams, Oddaljena trobenta; Ch. Ives, Vprašanje brez odgovora; B. Bartók, Čudežni mandarin, suita, op. 19, Sz 73; F. Tüzün, Anatolski ples s svečami

Generalni pokrovitelj Zlatega abonmaja: Eles d.o.o.

Gallusova dvorana, 24, 34, 49, 60 €  

 

PO, 23. oktobra, ob 19. uri

Zbor duhovnikov Sanktpeterburške metropolije

Prireja: Zavod za organizacijo kulturnih prireditev

Linhartova dvorana, 28, 25, 22 €

 

 

 

TO, 24. oktobra, ob 19.30 

Srebrni abonma in za izven

Grigorij Sokolov klavir

Program: F. J. Haydn, Sonata št. 32 v g-molu, Hob. XVI:44; Sonata št. 47 v h-molu, Hob. XVI:32; Sonata št. 49 v cis-molu, Hob. XVI:36; L. van Beethoven, Sonata št. 27 v e-molu, op. 90, Sonata št. 32 v c-molu, op. 111

Pokrovitelj koncerta: Riko d.o.o.

Gallusova dvorana, 16, 18, 21, 24, 14* €

 

ČE, 26., in PE, 27. oktobra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven 

Zbor in Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Risto Joost

Solisti: Mojca Bitenc, Monika Fele, sopran; Franz Gürtelschmied, tenor

Mešani zbor Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina

Program: F. Mendelssohn, Simfonija v B-duru, Hvalnica, op. 52

Gallusova dvorana, 8, 12, 16, 20, 6* €

 

SO, 28. oktobra, ob 20. uri

Gal Gjurin

Moč jeseni

Akustični koncert z gosti ob izdaji treh studijskih albumov in knjige esejev o glasbi

Gallusova dvorana, 13, 19, 24, 28, 10* €

 

 

 

 

Gledališče in ples

 

SR, 4. oktobra, ob 12. uri (premiera)

Ponovitve do 20. 10.

Na Liniji

Ideja: Mateja Bučar; soustvarjalci: Vadim Fiškin, Maja Kalafatić, Katja Legin, Tina Valentan, Borut Savski, Snježana Premuš; koprodukcija: DUM, Cankarjev dom

Velika sprejemna dvorana, vstop prost

 

ČE, 5. oktobra, ob 19. uri

Voroneška dekleta

Državni ansambel pesmi in plesa Rusije

Prireja: Festival slovanskih kultur, Zavod za organizacijo kulturnih prireditev

Linhartova dvorana, 19'90, 22'90, 24'90 €

 

PE, 13., in SO, 14. oktobra, ob 20. uri

Solo 2016

Plesna predstava

Koreografija, ples: Milan Tomášik; koprodukcija: KUD Cortesia, CD
Dvorana Duše Počkaj,
8, 6* €

 

 

 

PO, 16. oktobra, ob 19.30 

Abonma Veličastnih 7 in za izven

Gospoda Glembajevi

Balet Hrvaškega narodnega gledališča iz Zagreba

Koreografija, režija, libreto, izbor glasbe: Leo Mujić; glasba: L. van Beethoven, S. Rahmaninov
Strastna baletna produkcija ene največkrat uprizarjanih dram Miroslava Krleže

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana, 14, 18, 20, 23, 11* €

 

 

 

PO, 23. oktobra, ob 20. uri

Slavoj Žižek

Trojno življenje Antigone

Anton Podbevšek Teater Novo mesto

Režija: Matjaž Berger; igrajo: Petra Govc, Klara Kastelec, Pavle Ravnohrib, Jana Menger, Joseph Nzobandora, Janez Hočevar, Aleš Valič, Borut Veselko, Lana Voljč; produkcija: Anton Podbevšek Teater v sodelovanju s CD

Gallusova dvorana, 10 €

 

 

Film

 

TO, 10. oktobra, ob 20. uri

Slavnostna premiera

Družinica

Režija: Jan Cvitkovič; igrajo: Primož Vrhovec, Irena Kovačević, Borut Veselko

Linhartova dvorana, 5'30, 4'50* €

 

 

SR, 25. oktobra, ob 17. uri

Abonma Liffe po Liffu in za izven

Druga stran upanja

Režija: Aki Kaurismäki; Finska, 2017

Zlati medved za najboljšo režijo, Berlinale

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana

Kosovelova dvorana, 5'30, 4'50* €

 

Za otroke in mlade

 

Zlata paličica

17. Festival uprizoritvenih umetnosti za otroke in mladinov Cankarjevem domu

NE, 1. oktobra, ob 18. uri

Peter Kušter

Bizarna opereta

PO, 2. oktobra, ob 11. uri

Mali modri in mali rumeni

Lutkovna predstava

PO, 2. oktobra, ob 19. uri

Hamlet pa pol

Gledališka predstava

TO, 3. oktobra, ob 18. uri

Romeo in Julija

Gledališka predstava

SO, 7. oktobra, ob 18. uri

20.000 milj pod morjem

Znanstvenofantastični potopis

Prirejajo: Lutkovno gledališče Ljubljana, CD, Slovenski gledališki inštitut

Dopoldanske predstave 4 €, večerne 5 €

 

Ustvarjalne delavnice

Ob razstavi Kolumbova hči Alma M. Karlin

Za otroke do 10. leta

SO, 7. oktobra, ob 11. uri
Veter z Japonskega

Izdelovanje pahljač

SO, 14. oktobra, ob 11. uri

Japonske barve

Slikanje z akvareli po japonskih motivih

SO, 21. oktobra, ob 11. uri

Papirnati živalski vrt

Izdelovanje origamijev

Posamezna delavnica z ogledom razstave 6 €, za organizirane skupine 5 € na udeleženca

Prijave E stiki@cd-cc.si; za skupine termini tudi po dogovoru

 

SO, 21. (premiera), in TO, 24. oktobra, ob 18. uri

Neustrašna raziskovalka

Marie Curie in radioaktivnost

Režija: Justin Durel; igrata: Tomaž Lapajne Dekleva, David Dolamič; koprodukcija: Društvo za razvoj gledališča v izobraževanju, CD
Štihova dvorana,
7'50 €

 

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana

 

 

Predavanja, pogovori, omizje

SR, 11. oktobra, ob 19. uri

Etika in novinarske tehnike v digitalni eri

Poročevalec s kriznih območij

Pogovor: Ervin Hladnik Milharčič, Domenico Quirico

V sodelovanju: Italijanski kulturni inštitut

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

 

SR, 12. oktobra, ob 19. uri

Dr. Igor Škampe

Alma, teozofinja

Predavanje ob razstavi Kolumbova hči Alma M. Karlin

Pokrovitelj predavanj: Lotrič Meroslovje d.o.o.

Štihova dvorana, 5, 3* €

 

TO, 17. oktobra, ob 19. uri

Ob izidu

Krzysztof Charamsa

Prvi kamen 

Jaz, gejevski duhovnik, in moj upor proti hinavščini Cerkve

Z avtorjem se bo pogovarjala Mojca Širok.

V sodelovanju: Založba Mladinska knjiga

Kosovelova dvorana, 5, 3* €

 

ČE, 19. oktobra, ob 16. uri

Nauki oktobra

Omizje z vidnimi slovenskimi teoretiki humanistike in družboslovja

V sodelovanju: Studia Humanitatis

Klub CD, brezplačne vstopnice

 

SO, 21. oktobra, od 8.30 do 20.30

Maraton pozitivne psihologije

Prireja: Skupina premiera d.o.o.

Linhartova dvorana, Drugo preddverje, posamezno predavanje 15 €, komplet sedmih 90 €

 

SR, 25. oktobra, ob 19. uri

Dialogi Slovenija: Nemčija

Gostja: Jenny Erpenbeck; pogovor vodi: dr. Svetlana Slapšak

V sodelovanju: Goethe inštitut Ljubljana

Klub CD, brezplačne vstopnice

 

ČE, 26. oktobra, ob 19. uri

Žarenje novih energij

Moja regeneracija: ženske tako, moški pa tako

Gostji: Ivica Flis Smaka, Sergeja P. Traven; vodi Tadeja Zupan Arsov

Prireja: Ph Red

Kosovelova dvorana, 13 €

 

 

Razstave

 

 

Do 14. januarja

Kolumbova hči

Alma M. Karlin

Kulturnozgodovinska razstava

Koprodukcija s Pokrajinskim muzejem Celje 

Glavna pokroviteljica razstave: Energetika, Ljubljana d.d.

Galeriji CD, vstopnina 5, 3 €

 

Pokroviteljica razstavnega programa v Galeriji CD: Pivovarna Laško Union d.o.o.

 

Do 22. oktobra

Dejan Mijović

Peti letni čas

Fotografska razstava

Mala galerija, vstop prost

 

Od 25. oktobra do 17. decembra

Martin Baebler

latentno

Fotografska razstava

Mala galerija, vstop prost

 

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije d.d.

 

Od 27. oktobra do 15. novembra

Ravnikar na liniji

Načrtovanje in izgradnja kompleksa Trga revolucije

Razstava ob 40-letnici začetka gradnje Cankarjevega doma

Prireja: Mestna občina Ljubljana

Velika sprejemna dvorana, vstop prost

 

PO, 6. novembra

Simpozij ob razstavi

Vabljeni sogovorniki: Janez Koželj, Uršula Cetinski, Miran Gajšek, Rok Žnidaršič, Gregor Rihar, Aleš Vodopivec, Janmez Kromar, Matevž Čelik

Klub CD, brezplačne vstopnice

 

Od 10. oktobra do 5. novembra

Predstavitev

Likovni kritiki izbirajo

Izbor: Damir Globočnik

Avtor: Franc Vozelj

Prvo preddverje, vstop prost

 

Kongresne prireditve

 

PO, 16. oktobra, ob 13. uri

Slavnostna akademija

70-letnica Biotehniške fakultete

Prireja: Biotehniška fakulteta UL

Linhartova dvorana, zaključeno

 

Od SR, 18., do SO, 21. oktobra

22. Sredozemski kongres otroške nevrologije

Prireja: Akademija za razvojno medicino, d.o.o.

Dvorane M1, M3–4, kotizacija

 

PE, 20. oktobra, ob 9.30
Odkrivamo s srcem 2017

Poslovna IT konferenca
Prireja: SRC d.o.o.
Klub CD, prijave www.src.si

 

SR, 25. oktobra, ob 18.30

Slovenska gazela 2017

Prireja: Dnevnik, družba medijskih vsebin, d.d.

Linhartova dvorana, zaključeno

 

ČE, 26. oktobra, ob 19. uri

Akademija strojništva 2017

6. Mednarodna konferenca strojnih inženirjev 

Prireja: Fakulteta za strojništvo

Linhartova dvorana, zaključeno

 

PE, 27. oktobra, ob 9. uri
Varnost in zdravje pri delu
Javna tribuna

Prireja: Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti  
Štihova dvorana, prijave E 
dogodki.mddsz@gov.si 

 

PO, 30. oktobra, ob 20. uri
Državna proslava

ob 500. obletnici reformacije

Neposredni prenos RTV Slovenija
Prirejata: Koordinacijski odbor za državne proslave, Služba za državne proslave
Linhartova dvorana, vabila

 

 

Napovedujemo

 

 

 

PO, 6. novembra, ob 20. uri

Becca Stevens

Pop, jazz in folk z newyorško dušo

Linhartova dvorana, 18, 24, 15* €

 

TO, 7. novembra, ob 19.30

Abonma Veličastnih 7 in za izven

Tristan in Izolda

Koreografija: Saburo Teshigawara

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Gallusova dvorana, 15, 19, 21, 25, 13*

 

Od SR, 8., do NE, 19. novembra

28. Ljubljanski mednarodni filmski festival – LIFFe

www.liffe.si

Program in začetek predprodaje vstopnic 17. oktobra

Glavni pokrovitelj: Telekom Slovenije d.d.

Medijski pokrovitelj: Delo d.d.

Spletni medijski pokrovitelj: MMC RTVS

S podporo programa EU Ustvarjalna Evropa – MEDIA

Cankarjev dom, Kinodvor, Kino Šiška, Kino Komuna, Slovenska kinoteka, Maribox, Kino Metropol v Celju, Anton Podbevšek Teater v Novem mestu

 

ČE, 9., in PE, 10. novembra, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Philipp von Steinaecker

Program: Th. Adés, Debussy, R. Strauss

Gallusova dvorana, 10, 16, 20'50, 26, 8* €

 

SO, 11., in NE, 12. novembra, ob 20. uri

Hrestač

Sanktpeterburški državni balet na ledu

Prireja: ART BG

Gallusova dvorana, 60, 49, 39, 29 €, otroci do 14. leta 15 €

 

PO, 13. novembra, ob 20. uri

Festival elektronske glasbe

Prostor modrega zvoka

V sodelovanju: CIIDAT, INA-GRM

Klub CD, 10, 8* €

 

 

 

SR, 15. novembra, ob 19.30

Srebrni abonma in za izven

Mate Bekavac & Akademija Kronberg

Program: Ch. Cannon, D. Bruce, B. Hermann, A. Cardelús

Slovenska filharmonija, 15, 19, 11* €

 

ČE, 16. novembra, ob 19.30

Abonma Kromatika in za izven – Prometejev ogenj

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Daniel Raiskin

Solist: Benjamin Schmid, violina

Program: L. van Beethoven, D. Šostakovič

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

 

 

PE, 17. novembra, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Španski nacionalni orkester

Dirigent: David Afkham

Solist: Juan Pérez Floristán,klavir

Program: M. Ravel, M. de Falla, C. Debussy, I. Stravinski

Generalni pokrovitelj Zlatega abonmaja: Eles d.o.o.

Pokrovitelj koncerta: Porsche Slovenija d.o.o.

Gallusova dvorana, 24, 34, 49, 60 €  

 

NE, 19. novembra, ob 15. in 19. uri

23. Gala koncert Radia Ognjišče

Prireja: Radio Ognjišče

Gallusova dvorana, 15, 20 €

 

 

 

TO, 21. novembra, ob 20. uri

Abonma Glasbe sveta in za izven
Rokia Traoré 

Dream Mandé – Bamanan Djourou

Tradicionalne pesmi, priredbe šansonov, avtorske skladbe

Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Medijski pokrovitelj: Val 202

Gallusova dvorana, 21, 26, 29, 35, 18* €

 

Od SR, 22., do NE, 26. novembra

Slovenski knjižni sejem

Prirejata: GZS – Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev, Cankarjev dom

Cankarjev dom, vstop prost

 

ČE, 23., in PE, 24. novembra, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Vladimir Kulenović

Solist: Mate Bekavac, klarinet

Program: G. Gershwin, C. Cannon, A. Pape

Gallusova dvorana, 10, 16, 20'50, 26, 8* €

 

 

 

PE, 24. novembra, ob 20. uri

Musicology Barcaffe Sessions, Nov jazz fokus

Robert Glasper Trio & DJ Sundance

Linhartova dvorana, 18, 24, 15* €

 

ČE, 30. novembra, ob 19.30

Tanec

Folklorni spektakel iz Makedonije

Gallusova dvorana, 12, 15, 18, 21, 10* €

 

 

Abonmaji 2017/18

 

Veličastnih 7

Vpis do 16. 10.

 

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

 

Zlati abonma

Vpis do 20. 10.

 

Generalni pokrovitelj Zlatega abonmaja: Eles d.o.o.

Pokrovitelj dveh koncertov: Porsche Slovenija d.o.o.

 

Srebrni abonma

Vpis do 23. 10.

 

Pokrovitelj uvodnega koncerta: Riko d.o.o.

 

Glasbe sveta

Vpis do 17. 10. – brez prvega koncerta

 

Glavna pokroviteljica abonmaja Glasbe sveta: Zavarovalnica Triglav d.d.

Medijski pokrovitelj: Val 202

 

Ad hoc

Abonma, ki ga sestavite sami

Vpis vso sezono

 

Liffe po Liffu 

Vpisdo 25. 10. 

 

S podporo: Europa Cinemas

 

Moj prvi abonma

Vpisdo 25. 11.

 

Abonma Ivan

Vpisdo 25. 11.

 

Abonma Cankar

Vpisdo 23. 10.

 

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana   

 

Abonmajski programi:www.cd-cc.si

Nakup abonmajev v Informacijskem središču CD ali z naročilom na E vstopnice@cd-cc.si

 

 

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2017 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko