Dogodkovnik

  • cd_45

Cankarjev dom - program februar 2018

Ventilator besed | 3.2.2018 | Komentarji 0

4. Festival celostnega zdravja

 

 

PE, 2., od 16. do 20., SO, 3., in NE, 4. februarja, od 9. do 20. ure

Predavanja, delavnice, odprti oder, prodajna razstava

Urnik, program: www.festival-celostnegazdravja.si

 

 

Izbor predavanj

3. 2. ob10.05

Hrana – hranilo in zdravilo, Biljana Dušić, dr. med., svetovalka ajurvedske medicine

3. 2. ob12. uri

Zdravilna moč gob, prof. dr. Franc Pohleven

3. 2. ob15. uri

Onkraj iluzij zdrave prehrane, mag. Petar Papuga, dr. med., specialist za akupunkturo

3. 2. ob 15.45

Prebavne težave in homeopatija, dr. Maruša Hribar, mag. farm., strokovnjakinja za homeopatijo  

3. 2. ob 17. uri

Homeopatija za živali, Maja Maria Holeček, dr. vet. med.

3. 2. ob 17.45

Klinična fitoaromaterapija v praksi, dr. Stribor Marković

4. 2. ob10.05

Kako nahraniti in obnoviti možgane, Sanja Lončar

4. 2. ob12. uri

Spremenite stres v uspeh, mag. Orley Moyal, dr. med.

4. 2. ob17.45

Apiterapija, dr. Franc Šivic

 

Skrivnostne moči zdravilnih zeli

Razstava; vodeni ogledi s prof. Sabino Grošelj 3. in 4. 2. ob 10. in 17. uri

 

4. 2. ob 6.30

Jutranji vzpon na Šmarno goro

Vodi Betka Šuhel Mikolič; zbor na parkirišču v Tacnu

 

Iz spremljevalnega programa

2. 2. ob 20. uri

Pleši kot mož film

Kosovelova dvorana, 5 €

3. 2. ob 19. uri

Ples je moja joga

Linhartova dvorana, 15 €

4. 2. ob 17. uri

Knedl predstava za otroke

Odprti oder, vstop prost

4. 2. ob 19. uri

Samo kaplja Just one drop, film

Kosovelova dvorana, 5 €

 

Odprti oder, prodajna razstava, delavnice za otroke, vstop prost; dnevna vstopnica za predavanja 15 €, dvodnevna 25 €; posamezna delavnica 15 €; 10-odstotni popust za skupine več kot 10 oseb E suzana.sheppard@cd-cc.si

 

 

Mednarodni festival Bi flamenko

 

Od TO, 6., do PE, 9 februarja

Plesne delavnice z Ano Morales

V sodelovanju s PKD Flamenko

Prijave, informacije E drustvo.flamenko@gmail.com

 

PE, 9. februarja, ob  20. uri

 

Sara Cano

Naravnost ven, okrajšano

Diego Carrasco

50 let družine

Klub CD, 15, 10* €

 

SO, 10. februarja

 

Ob 17.30

Ana Morales, Enrique Tomás

Bagatela

Koreografija, ples: Ana Morales

Dvorana Duše Počkaj, brezplačne vstopnice

Ob 18.15 v dvorani pogovor z umetnikoma

 

Ob 18.45

Flamenko z Ano Morales

Predstavitev delavnic

Prvo preddverje, vstop prost

 

Ob 19.30

Abonma Veličastnih 7 in za izven

Rocío Molina

Padec iz raja

Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Gallusova dvorana, 17, 20, 25, 28, 14* €

Ob 21.30 pogovor z umetnico

Prvo preddverje, vstop prost

 

NE, 11. februarja

 

Glasbene delavnice

ob 13.30

Abel Harana

Ploskanje in vzklikanje

ob 15.30

Rosario La Tremendita

Razumevanje petja za plesalce

Prijave, informacije E info@coraviento.com

 

Ob 18. uri

Sara Cano

Naravnost ven

Koreografija, ples: Sara Cano

Petje: Alberto Funes

Kosovelova dvorana, 14, 9* €

Ob 19. uri v dvorani pogovor z umetnikoma

 

Ob 20. uri

La Chana

Dokumentarni film

Režija: Lucija Stojević

Španija 2016, 83 min

Kosovelova dvorana, 5'30, 4'80* €

 

PO, 12. februarja

 

ob 20. uri

Abonma Glasbe sveta in izven

Qasida

Rosario La Tremendita Španija

Mohammad Motamedi Iran

Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Medijski pokrovitelj: Val 202

Linhartova dvorana, 23, 20, 18 in 14* €

 

TO, 13. februarja

 

Ob 18. uri

Firebird

Koreografija, ples: Ana Pandur

Kitara: Giani Poposki

Dvorana Duše Počkaj, 12, 8* €

Ob 19. uri v dvorani pogovor z umetnikoma

 

Ob 20. uri

Cankarjevi torki in za izven

Alfonso Aroca Quintet

Orilla del Mundo

Medijska pokrovitelja Cankarjevih torkov: Mladina, Radio Študent

Klub CD, 12, 8* €

 

V sodelovanju s festivalom Flamenko bienale, Nizozemska

Glavni pokrovitelj festivala BTC d.d.

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

S podporo: Veleposlaništvo Kraljevine Španije, Acción Cultural Española(AC/E)

 

 

Glasba

 

ČE, 8. februarja, ob 19.30 

Srebrni abonma in za izven

Bernarda Fink mezzosopran 

Marko Fink basbariton

Anthony Spiri klavir

Program: Samospevi in dueti R. Schumanna, H. Wolfa, C. Guastavina, S. Premrla, M. Prus, D. Jenka, Z. Cigliča, L. Lebiča, A. Nageleja, D. Švare

V sodelovanju z Glasbeno matico Ljubljana 

Slovenska filharmonija, 15, 19, 11* €

 

Cankarjevi torki
9. 2. Diego Carrasco

V okviru Festivala Bi flamenko izjemoma v petek

13. 2. Alfonso Aroca Quintet

Festival Bi flamenko

20. 2. Fred Frith

27. 2. Zvončki in trobentice

4. festival slovenske jazzovske ustvarjalnosti

Punkt.Vrt.Plastik feat. Kaja Draksler, klavir; Petter Eldh, kontrabas; Christian Lillinger, bobni; precept.concept.percept feat. Rok Zalokar, klavir; Pia Podgornik, saksofon; Dré Hočevar, bobni; Mihael Hrustelj, solo kitara; Boštjan Simon There Be Monsters feat. Boštjan Simon, saksofon; Luigi Vitale, vibrafon; Goran Krmac, tuba; Žiga Murko, pozavna; Bojan Krhlanko, bobni; Ecliptic feat. Jani Moder, kitara, efekti; Igor Matkovič, trobenta, elektronika; Jani Hace, bas, efekti; Murat, beatbox; Žiga Kožar, bobni; 17.00 Jazz in čez, pogovor; vodi: Miha Zadnikar; gosta: Pia Podgornik, Dre Hočevar

Koncerti ob 20. uri, 27. 2. ob 18. uri

Medijska pokrovitelja: Mladina, Radio Študent

Klub CD, 12, 8* €

 

ČE, 15., in PE, 16. februarja, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: György Győriványi Ráth

Solisti: Itamar Golan, Danijel Detoni, klavir; Andrea Meláth, mezzosopran; Ádám Horváth, bariton

Program: W. A. Mozart, Uvertura k operi Čarobna piščal; Koncert za dva klavirja v Es-duru, K. 365; B. Bartók, Grad vojvode Sinjebradca, opera enodejanka

Gallusova dvorana, 13'50, 20, 26, 33, 10* €

 

ČE, 22. februarja, ob 19.30

Kromatika in za izven – Titan

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Pablo Gonzalez

Solistka: Yeol Eum Son, klavir

Program: F. Mendelssohn, Hebridi, uvertura; F. Mendelssohn, Koncert za klavir in orkester št. 1; G. Mahler, Simfonija št. 1

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

 

 

Gledališče

 

 

NE, 18., PO, 19., TO, 20., SR, 21., NE, 25., PO, 26., ob 19.30 in TO, 27. februarja, ob 18. uri

Ponovitve do maja

Abonmaja Veličastnih 7 in Cankar ter za izven

Festival Cankar o Cankarju

Ivan Cankar
Pohujšanje v dolini šentflorjanski

Režija: Eduard Miler

Koprodukcija: SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko, Cankarjev dom

Farsa, ki nas uči, da se nikoli nič ne more spremeniti in da se je ob tem spoznanju mogoče celo smejati.
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga

Gallusova dvorana, 15, 19, 21, 25, 13*

 

 

Film

 

SR, 14. februarja, ob 17. uri

Abonma Liffe po Liffu in za izven

Brez ljubezni Neljubov

Režija, scenarij: Andrej Zvjagincev

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana

Kosovelova dvorana, 5'30, 4'50* €

 

Od PE, 16., do NE, 25. februarja, ob 19. uri

O telesu in duši

Teströl és lélekröl

Zlati medved, Berlinale 2017

Režija: Ildiko Enyedi

Madžarska, 2017, 116'

Kosovelova dvorana, 5'30, 5* €

 

Od PO, 26. februarja, do PE, 2. marca

12. Mednarodni festival gorniškega filma

Izbor domačih in tujih gorniških in avanturističnih filmov, predavanja, razstava gorniške literature in fotografije

Več na: www.imffd.com  

V sodelovanju z Društvom za gorsko kulturo

Kosovelova in Linhartova dvorana

 

 

Predavanja, pogovori, literatura

 

PO, 5. februarja, ob 19. uri

Delavnica Marka Pogačnika

Štihova dvorana, 8, 6* €

 

TO, 6. februarja, ob 18. uri

Cikel Pozitivna psihologija

Mag. Sanja Kranjc

Odnos kot afirmacija

Zakaj afirmacije ne delujejo (za vse)

Predavanje

Kosovelova dvorana, 10 €

 

Dr. Svetlana Slapšak

Predavanja ob razstavi Ivan Meštrović

ČE, 8. februarja, ob 18. uri

Novo telo za novo psiho

ČE, 15. februarja, ob 18. uri

Prihodnost je erotizirana preteklost

ČE, 22. februarja, ob 18. uri

Odprto in zaprto telo

Generalna pokroviteljica razstave Ivan Meštrović: Krka, d. d., Novo mesto

Klub CD, Kosovelova dvorana, posamezno predavanje 5, 3* €; 10-odstotni popust pri nakupu najmanj treh vstopnic

 

ČE, 8. februarja, ob 19. uri

Za Prešernom

Tradicionalno branje članov Društva slovenskih pisateljev

Berejo: Vesna Radovanovič, Andrej Tomažin, Andrej Brvar, Milan Dekleva, Milan Jesih, Barbara Korun, Meta Kušar, Andrej Medved, Vinko Moderdorfer, Andrej E. Skubic, Veno Taufer, Suzana Tratnik, Nataša Velikonja; povezuje: Ivo Svetina

Dvorana Duše Počkaj, brezplačne vstopnice

 

Marcel z gosti

Festival Cankar o Cankarju

Pogovori Marcela Štefančiča jr. ob uprizoritvi Pohujšanja v dolini šentflorjanski

SR, 14. februarja, ob 19. uri

Gosta: Dušan Jovanović, Matej Bogataj

SR, 21. februarja, ob 19.30

Gostja: Milena Zupančič

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

V sodelovanju z založbo Beletrina

Klub Lili Novy, brezplačne vstopnice

 

SR, 21. februarja, ob 19. uri

Rezijanska srčna govorica

Pesniško glasbeni večer ob svetovnem dnevu maternega jezika

Nastopata: Silvana Paletti, Bogdana Herman

V sodelovanju z Društvom slovesnkih pisateljev

Klub CD, brezplačne vstopnice

 

Fabula pred Fabulo

SR, 28. februarja, ob 20. uri

Gost: Terry Eagleton

ČE, 1. marca, ob 20. uri

Gostja: Chantal Mouffe

Klub CD, brezplačne vstopnice

 

 

Za otroke in mlade

 

SR, 7. februarja, ob 11. in 17. uri

Festival Bobri v CD

Džumbus

Glasbeno-gledališka predstava, od 10. leta

Režija, glasba: Peter Kus

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

 

ČE, 8. februarja, ob 17. uri

Prosto po Prešernu

Gledališka predstava, od 11. leta

Igrajo: Tina Gunzek, Saša Pavlin Stošič, Jernej Čampelj

Koprodukcija: Zavod Margarete Schwarzwald, Cankarjev dom

Štihova dvorana, 7'50 €

 

ČE, 8. februarja, ob 18. uri

Abonma Cankar in za izven

Cankar strip

Performans, od 12. leta

Nastopajo: Boštjan Gorenc - Pižama, Žiga X Gombač, Andrej Rozman Roza

Produkcija: Zavod Škrateljc v sodelovanju s Cankarjevim domom

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Linhartova dvorana, 7'50 €

 

SO, 10. februarja, ob 15. in 17. uri

Moj prvi abonma in za izven

Pravljice za smeh in srh

Pripovedovalska predstava, od 5. leta

Nastopata: Boštjan Gorenc - Pižama, Marko Hatlak

Štihova dvorana, 7'50 €

 

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana

 

 

Razstave

 

Od 13. februarja do 20. maja

Ivan Meštrović

Telesnost in erotika v kiparstvu

V sodelovanju z Muzeji Ivana Meštrovića v Splitu in Zagrebu

Generalna pokroviteljica razstave: Krka, d.d., Novo mesto

Galerija CD, 6, 4* €

Javna vodenja ob ČE ob 17. uri

 

Do 11. marca

Mike Crawford

Nokturni

Fotografska razstava

Mala galerija, vstop prost

 

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije d.d.

 

Do 5. marca

Festival Cankar o Cankarju

Ivan Cankar ... in njegova pravica

Avtorja koncepta: Boštjan Botas Kenda, Primož Vitez

V sodelovanju z Univerzo v Ljubljani

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Prvo preddverje, vstop prost

 

Od 15. februarja do 15. marca

O ... oblikovanje!

Med vizijo in realnostjo

Bienalna selekcionirana razstava DOS

Velika sprejemna dvorana, vstop prost

 

Do 4. marca

Likovni kritiki izbirajo

Izbor: Nataša Smolič

Avtor: Zdenka Žido

Prvo preddverje, vstop prost

 

 

Prireditve zunanjih organizatorjev

 

SR, 7. februarja, ob 20. uri

Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku

s podelitvijo Prešernovih nagrad in nagrad Prešernovega sklada
Neposredni RTV-prenos

Prirejata: Upravni odbor Prešernovega sklada, Ministrstvo za kulturo RS
Gallusova dvorana, zaključeno

 

NE, 11. marca, ob 20. uri

Vokalna skupina Gloria

Mnogo poti

Zadnji veliki koncert

Prireja: Vokalna skupina Gloria

Gallusova dvorana, 19, 15 €

 

 

Napovedujemo

 

ČE, 1., in PE, 2. marca, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Marcelo Lehninger

Solist: Andrew von Oeyen, klavir

Program: Leonard Bernstein

Gallusova dvorana, 10, 16, 20'50, 26, 8* €

 

SO, 3. marca, ob 20. uri

Predihano – Zvokotok

The Third Guy

Izvajalci: Ruben Martinez Orio, tolkala; Matej Bonin, elektronika; Primož Sukič, kitare

Program: Mark Applebaum, Michael Maierhof, The Third Guy, Marko Ciciliani

V sodelovanju z Zavodom Sploh

Štihova dvorana, 12, 6* €

 

SR, 14. marca, ob 19.30 

Srebrni abonma in za izven

Kvartet saksofonov Signum

Program: E. Grieg, J. Haydn, D. Šostakovič, G. Ligeti, A. Piazzolla, A. Ginastera

Slovenska filharmonija, 24, 18, 14* €

 

Od SR, 14., do SR, 21. marca

20. Festival dokumentarnega filma

Aktualen vpogled v svetovno produkcijo dokumentarnega filma, predavanja, pogovori z ustvarjalci, delavnice, seminarji, program za otroke in mlade

V sodelovanju Amnesty International

Generalni pokrovitelj festivala: Automatic servis d.o.o.

Medijski pokrovitelj: Delo

Kosovelova dvorana, Kinodvor, Slovenska kinoteka

 

ČE, 15., in PE, 16. marca, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven

Orkester Slovenske filharmonije 

Dirigent: Olari Elts

Solist: Kari Kriikku, klarinet

Program: J. Sibelius, K. Saariaho, B. Britten, C. Debussy

Gallusova dvorana, 8, 12, 16, 20, 6* €

 

SO, 17. marca, ob 20. uri
Nuša Derenda

Čez 20 let

Koncert ob 20-letnici sodelovanja s Simfoničnim orkestrom RTVS

Gallusova dvorana, 17, 21, 24, 27, 14* €

 

ČE, 22. marca, ob 19.30

Kromatika – Gadžijev

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigentka: Giedrė Šlekytė

Solist: Aleksander Gadžijev, klavir

Program: P. Strahovnik, S. Prokofjev, J. Brahms

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

 

PE, 23. marca, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Mlada nemška filharmonija

Dirigent: David Afkham

Solist: Steven Isserlis, violončelo

Program: O. Messiaen, H. Dutilleux, H. Berlioz

Pokrovitelj koncerta: Porsche

Gallusova dvorana, 60, 49, 34, 24 €  

 

SO, 24. marca, ob 20. uri

Prismojeni profesorji bluesa

10. obletnica in predstavitev novega albuma

Gallusova dvorana, 15, 18, 20, 24, 13*

 

ČE, 29., in PE, 30. marca, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Zbor in Orkester Slovenske filharmonije

Mešani zbor Glasbene šole Vinka Vodopivca Ajdovščina

Dirigent: Borut Smrekar

Solisti: Kristina Kolar, sopran; Jadranka Juras, mezzosopran; Kirlianit Cortés Gálvez, tenor; Dario Bercich, bariton

Program: G. Rossini, Stabat Mater

Gallusova dvorana, 10, 16, 20'50, 26, 8* €

 

ČE, 29. marca 2018, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in izven

Melingo
Argentinski mag odrske predstave

Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav d.d.

Medijski pokrovitelj: Val 202

Linhartova dvorana, 23, 20, 18, 14* €

 

SR, 18. aprila, ob 20. uri

Camille

Zvezda novega francoskega šansona in futurističnega popa

Pokroviteljica koncerta: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana

Gallusova dvorana, 20, 24, 28, 32, 16* €

 

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2018 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko