Dogodkovnik

  • cd_55

Program Cankarjevega doma - maj 2018

Ventilator besed | 3.5.2018 | Komentarji 0

TO, 8. maja, ob 20. uri

Festival Cankar o Cankarju

Predihano

Neofonía

Skrite duri, posvečeno Ivanu Cankarju po navdihu njegovih Podob iz sanj

Dirigent: Szymon Bywalec

Solista: Tadej Kenig, klarinet; Klemen Leben, harmonika

Program: Martin Matalon, Clara Iannotta, Ramon Lazkano, Anna Thorvaldsdottir, Michel van der Aa

Generalni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Klub CD, 12, 6* €  

 

ČE, 10. maja, ob 19.30

Abonma Kromatika in za izven – Milenković

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: En Shao

Solist: Stefan Milenković, violina

Program: U. Krek, Mouvements Concertants; A. Glazunov, Koncert za violino in orkester v a-molu; N. Rimski-Korsakov, Simfonija št. 1

Gallusova dvorana, 12, 20, 24, 28, 10* €

 

PO, 14. maja, ob 20. uri

Josephine Foster ZDA

Xylouris White Grčija, Avstralija

Dvojni koncert

Zavod Druga godba v sodelovanju s Cankarjevim domom

Klub CD, 15, 10* € (*za imetnike festivalskih vstopnic Druge godbe 2018)

 

 

TO, 15. maja, ob 20. uri

Ivan Skrt

Klavirski recital

Program: F. Liszt, Sivi oblaki, S. 199; Mračna gondola, S. 200; Mrtvaški ples, S. 525

M. Kogoj, Malenkosti, izbor; B. Bartók, Na prostem, suita, Sz. 81, BB 89; M. P. Musorgski, Slike z razstave

Gallusova dvorana, 13, 16, 9* €

 

ČE, 17., in PE, 18. maja, ob 19.30

Modri I in II ter za izven

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Aziz Šohakimov

Solist: Janez Podlesek, violina

Program: R. Ščedrin, Koncert za orkester št. 1, Poredne prigodnice; N. Šenk, Koncert za violino in orkester št. 1; S. Prokofjev, Simfonija št. 3 v c-molu, op. 44

Gallusova dvorana, 8, 12, 16, 20, 6* €

 

SO, 19. maja, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven

Kraljevi škotski nacionalni orkester

Dirigent: Peter Oundjian

Solisti: Martin Stadtfeld, klavir; Nicola Benedetti, violina; Jan Vogler, violončelo

Program: B. Britten, Štiri morske medigre, op. 33a; L. van Beethoven, Koncert za klavir, violino in violončelo v C-duru, op. 56; J. Brahms, Simfonija št. 4 v e-molu, op. 98

Gallusova dvorana, 60, 49, 34, 24 €  

 

SR, 23. maja 2018, ob 19.30

Akademija za glasbo v Ljubljani

Javni nastop orgelskega razreda

Mentorica: izr. prof. Renata Bauer 

Gallusova dvorana, brezplačne vstopnice

 

ČE, 24., in PE, 25. maja, ob 19.30

Oranžni I in II ter za izven 

Orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Vladimir Ivanovič Fedosejev

Solist: Nikolaj Demidenko, klavir

Program: M. P. Musorgski, Noč na golem brdu; N. K. Medtner, Koncert za klavir in orkester št. 2; P. I. Čajkovski, Labodje jezero, suita, op. 20a, prir. V. I. Fedosejev 

Gallusova dvorana, 13'50, 20, 26, 33, 10* €

 

SO, 26. maja, ob 19.30

APZ Tone Tomšič Univerze v Ljubljani

1918–1928–2018

Dirigentka: Jerica Gregorc Bukovec

Letni koncert, posvečen obletnicam Jakoba Ježa, Ivana Cankarja in konca druge svetovne vojne

Slovenska filharmonija, 12, 15, 8*

 

 

Gledališče, ples

 

 

Od PO, 7., do SR, 9. maja, ob 19.30

Festival Cankar o Cankarju
Ivan Cankar
Pohujšanje v dolini šentflorjanski
Režija: Eduard Miler
Koprodukcija: SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko, Cankarjev dom
Farsa, ki nas uči, da se nikoli nič ne more spremeniti in da se je ob tem spoznanju mogoče celo smejati.
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Gallusova dvorana, 15, 19, 21, 25, 13* €

 

SR, 9. maja, ob 17.30
Magdalena Reiter

V gibanju
Mali plesni simpozij
Klub Lili Novy, vstop prost

 

SR, 9. maja, ob 20. uri
Solo za dva glasova

Plesna predstava
Avtorji: Magdalena Reiter, Milan Tomášik, Anja Golob; koprodukcija: Cankarjev dom, Plesni Teater Ljubljana
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Dvorana Duše Počkaj, 8, 6* €

 

SO, 12. maja, ob 19.30

Nikrmana

70. letna predstava AFS France Marolt

Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana, 12, 14, 17, 20 in 9* € 

 

SO, 12. maja, ob 20. uri

Firebird

Koreografija, ples: Ana Pandur Predin; kitara: Giani Poposki
Flamenko na ozemlju metalnega koncerta

Dvorana Duše Počkaj, 12, 8* €

 

 

ČE, 17. maja, ob 20. uri
Lepi dnevi v Aranjuezu

Gledališka predstava
Režija: Igor Pison; igrata: Nataša Barbara Gračner, Ivo Ban; produkcija: Slovensko stalno gledališče, Trst
Kosovelova dvorana, 18, 15* €

 

SO, 17. maja ob 19.30
Improvizija
Improvizacijska parodija Evrovizije
Produkcija: KUD Sokoli Tabor, Cankarjev dom
Linhartova dvorana,
14, 17, 20, 23 (VIP), 10* €

 

 

TO, 22. maja, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Compagnie Käfig
Piksel
Plesna estetika in najmodernejše tridimenzionalne video projekcije
Koreografija: Mourad Merzouki
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa

Gallusova dvorana, 15, 19, 21, 25, 13* €

 

 

Film

 

TO, 8. maja, ob 17. uri

Abonma Liffe po Liffu in za izven

Srečen konec

Režija: Michael Haneke

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, Življenjska zavarovalnica Ljubljana

Kosovelova dvorana, 5'30, 4'50 €

 

Filmi po Cankarju

 

SR, 23. maja, ob 19. uri

Na klancu

Režija: Vojko Duletič

Zdenko Vrdlovec: Cankar na filmu

Predavanje pred projekcijo

Kosovelova dvorana, 5, 4'50* €

 

ČE, 24. maja., ob 20. uri 

Idealist

Režija: Igor Pretnar

Kosovelova dvorana, 5, 4'50* €

 

Glavni pokrovitelj festivala Cankar o Cankarju: Gorenje d.d.

 

 

Posebni dogodki

 

ČE, 10. maja

Cankarjev rojstni dan

Ob 12.30

Poklon umetniku

Govor Uršule Cetinski, generalne direktorice CD; Marko Mandić: odlomek iz drame Hlapci Ivana Cankarja; APZ Tone Tomšič: Očenaš hlapca Jerneja skladatelja Karola Pahorja

Pri spomeniku Ivana Cankarju na ploščadi Trga republike, vstop prost

Ob 19. uri

Iz lepih časov (1898–1907)

Iz pisem Ivan Cankarja Anici Lušinovi

Koncertna izvedba

Dramatizacija, režija: Ivo Svetina

Nastopajo: Jana Zupančič, Daša Doberšek, Uroš Fürst, Jernej Gašperin

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

Štihova dvorana, brezplačne vstopnice

 

PO, 21. maja

Svetovni dan čebel v CD

Ob 13. in 17. uri

Ogled panjev in pokušina medu

Vodi Franci Petrovčič

Prijave: zvezdana.lazar@cd-cc.si

Ob 19. uri

Film in pogovor po projekciji

Več kot med

Režija: Markus Imhoof

Kosovelova dvorana, brezplačne vstopnice

Od 10. do 19. ure

Čebelji svet

Interaktivni pavilijon

V sodelovanju z Ministrstvom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Mestno občino Ljubljana, Veleposlaništvom Švice in družbo BTC

Velika sprejemna dvorana, vstop prost

 

 

Festival Transgeneracije

 

PO, 7. maja, ob 19. uri

Predstavitev literarnega zbornika

Gimnazija Vič

Štihova dvorana, brezplačne vstopnice

 

NE, 13. maja, ob 18.30

Sreča

Gledališka predstava, produkcijska nagrada 2017

Teater Curriculum Vitae, Gimnazija Šentvid

Dvorana Duše Počkaj, brezplačne vstopnice

 

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, Življenjska zavarovalnica Ljubljana

 

 

Predavanja, literatura

 

PO, 7. maja, ob 18. uri

Pozitivna psihologija

Življenjsko poslanstvo: otrok s posebnimi potrebami

Predava: mag. Jasna Murgel

Kosovelova dvorana, 10 €

 

Festival Cankar o Cankarju

Predavanji ob uprizoritvi Iz lepih časov

 

SR, 9. maja, ob 19. uri

Cankar in ženske

Predava: Peter Kolšek

Kosovelova dvorana, 5, 3* €

 

PE, 11. maja, ob 19. uri

Cankar in erotika

Predava: dr. Svetlana Slapšak

Kosovelova dvorana, 5, 3* €

 

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.

 

ČE, 10., PE, 11., in ČE, 17. maja

Teden ljubiteljske kulture v CD

Program: www.tlk.jskd.si

Dvorana M3–4, brezplačne vstopnice

 

ČE, 10. maja, ob 20. uri

Velika slika

Predava: prof. dr. Gideon N. Levy

Klub CD, 5, 3* €

 

PE, 11. maja, ob 19.30

Mlada umetniška beseda

Literarni večer

Avtorji: Nejc Gazvoda, Andrej Hočevar, Davorin Lenko, Suzana Tratnik

Klub Lili Novy, brezplačne vstopnice

 

 

SO, 12. maja, ob 19. uri

Jo Nesbø

Pogovor vodi Tadej Golob.

V sodelovanju z založbo Didakta

Linhartova dvorana, 7'50 €

 

SR, 16. maja, ob 19. uri

Ob razstavi Ivan Meštrovič

Ivan Meštrović in Auguste Rodin

Francoska naveza v modernem hrvaškem kiparstvu

Predava: Barbara Vujanović

Generalna pokroviteljica razstave: Krka, d. d., Novo mesto

Dvorana M3–4, 5, 3* €

 

ČE, 17. maja, ob 20. uri

Ob izidu

Dr. Svetlana Slapšak

Rod in Balkan

Predstavitev knjige

V sodelovanju z založbo Durieux

Klub CD, brezplačne vstopnice

 

PO, 21. maja, ob 20. uri

Umetnost in arhitektura kot izkušnja

Mentalna resničnost umetnosti

Predava: prof. dr. Juhani Pallasmaa

Linhartova dvorana, 10 €

 

 

Razstave

 

Do 20. maja

Ivan Meštrović

Telesnost in erotika v kiparstvu

V sodelovanju z Muzeji Ivana Meštrovića v Splitu in Zagrebu

Generalna pokroviteljica razstave: Krka, d. d., Novo mesto

Galerija CD, 6, 4* €

Javna vodenja ob ČE ob 17. uri; 10. 5. vodi dr. Sarival Sosič

 

Do 3. junija

Meštrović in Plečnik

Avtor predstavitve: Andrej Hrausky

Prvo preddverje, vstop prost

 

Do 6. maja

To, kar so videli

Razstava fotografov časnika Dnevnik

Luka Cjuha, Jaka Gasar, Matjaž Rušt, Bojan Velikonja

Mala galerija, vstop prost

 

Od 9. maja do 24. junija

Igor Andjelić

Ljubljɐna

Fotografska razstava

Mala galerija, vstop prost

 

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije d.d.

 

Od 8. maja do 3. junija

Likovni kritiki izbirajo

Izbor: Milena Zlatar

Avtor: Anka Krašna

Prvo preddverje, vstop prost

 

 

Strokovna srečanja

 

PE, 11. maja, ob 9. uri

16. simpozij zdravstvene in babiške nege 2018

Prireja: Zbornica zdravstvene nege Slovenija

Več dvoran, kotizacija

 

Od NE, 13., do SR, 16. maja

18. Mednarodna konferenca IEEE

O harmoničnosti in kakovosti električne energije

Prireja: Fakulteta za elektrotehniko

Dvorane CD, kotizacija

 

Od SO, 26., do SR, 30. maja

26. Evropska konferenca torakalnih kirurgov

Prireja: European Society of Thoracic Surgeons

Dvorane CD, kotizacija

 

 

Prireditve zunanjih organizatorjev

 

SO, 12. maja, ob 15. uri

Bruno Šimleša

Šola ljubezni

Delavnica

Prireja: Mladinska knjiga Založba d.d.

Kosovelova dvorana, 50 €

 

NE, 13. maja, ob 18. uri

25. letni koncert

zborov in orkestra Zavoda sv. Stanislava

Prireja: Zavod sv. Stanislava

Gallusova dvorana, 10 €

 

Od PO, 14., do NE, 20. maja

Od 9. do 18., NE do 16. ure

Čar lesa 2018

Prirejajo: Društvo za zaščito lesa Slovenije, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo – Direktorat za lesarstvo, Javna agencija SPIRIT Slovenija, Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, BF– Oddelek za lesarstvo, Svet za les

Velika sprejemna dvorana, vstop prost

 

Od TO, 22., do SR, 23. maja, ob 8.30

STO & TripAdvisor

Delavnica

Prireja: Slovenska turistična organizacija

Dvorana M3–4, kotizacija

 

TO, 22. maja, ob 14. uri

25. obletnica članstva Slovenije v Svetu Evrope

Razprava

Prireja: Ministrstvo za zunanje zadeve

Kosovelova dvorana, Drugo preddverje, zaključeno

 

TO, 22. maja, ob 19. uri

Podelitev nagrad

Trusted brand

Prireja: Mladinska knjiga Založba d.d.

Klub CD, zaključeno

 

SR, 23. maja, ob 19. uri

Vrhunska mobilnost

Dogodek ob 25. obletnici Porsche Slovenija

Prireja: PM, poslovni mediji

Linhartova dvorana, zaključeno

 

ČE, 24. maja, ob 19.30

Čuječnost v vsakdanjem življenju

Okrogla miza

Prireja: Društvo za razvijanje čuječnosti

Štihova dvorana, zaključeno

 

 

Napovedujemo

 

 

 

SO, 2. junija, ob 20. uri

Zlati abonma in za izven 

Beneški baročni orkester

Solist: Franco Fagioli, kontratenor

Program: A. Vivaldi, G. F. Händel, F. Geminiani

Gallusova dvorana, 49, 40, 32, 21 €

 

ČE, 7. junija, ob 19.30

Abonma Kromatika in za izven – darvinistični orkester

Simfonični orkester RTV Slovenija

Dirigent: Benoît Fromanger

Solist: Boštjan Gombač, tidldibab

Sodeluje zbor s pametnimi telefoni.

Koordinacija: Pierre Bassery

Program: Ž. Stanič, L. van Beethoven, B. Cavanna

Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

 

TO, 19. junija ob 20. uri

Carmen Manet

Vidim te

Evrovozijski zbor 2017

Komorni godalni orkester Slovenske filharmonije

Dirigent: Primož Kerštanj

Gallusova dvorana, 14, 17, 20, 24, 12* EUR

 

59. Jazz festival Ljubljana

www.ljubljanajazz.si

 

SR, 27. junija

 

19.00 DrummingCellist

20.00 Dave Holland, Zakir Hussain in Chris Potter Trio

Gallusova dvorana, oba koncerta 17, 20, 24, 28, 15*
21.30MTF feat. Sub-Lime

Park pri CD, vstop prost

 

ČE, 28. junija

 

18.00 Aleš Rendla Sextet

19.30 December Soul

21.00Lovro Ravbar & Get On Board Collective

Park pri CD, vstop prost
22.00 Portico Quartet

Klub CD, 18, 14*€


PE, 29. junija

 

18.30 Lore

20.00 Rohey

21.30 Hermia / Ceccaldi / Darrifourcq Trio

Park pri CD, vstop prost

23.00 Goran Kajfeš Subtropic Arkestra

Klub CD, 16, 12* €

SO, 30. junija

 

11.00 Abeceda

Park pri CD, vstop prost

15.00 Clean Feed predstavlja: Lisbon Underground Music Ensemble L.U.M.E.

Klub CD, 16, 12* €

17.00 Rok Zalokar – Port Songs

18.15 Elifantree

Park pri CD, vstop prost
19.30 Dhafer Youssef 4tet

Linhartova dvorana, 18, 20, 24, 14* €
21.00 Bowrain

Park pri CD, vstop prost

22.00 Shake Stew

23.30 Vasko Atanasovski Melem feat. Bojan Z

Klub CD, 16, 12* €

Spremljevalni program: razstave, nastopi, delavnice, jazz bazar itd. 

 

Popusti v predprodaji do 30. 5.:30% za komplet vstopnic za vse koncerte (35% prek www.cd-cc.si); 10% za posamezni koncert (15% prek www.cd-cc.si); v redni prodaji od 1. 6.: 20% pri kompletu vstopnic za vse koncerte (25% popust prek www.cd-cc.si); 5% za posamezni koncert prek www.cd-cc.si; popusti se ne seštevajo; za otroke do 12. leta brezplačne vstopnice, razen za koncerta v Gallusovi in Linhartovi dvorani.

 

Glavna pokroviteljica: NLB d.d.

Medijski pokrovitelj: Delo d.o.o.

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2018 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko