Dogodkovnik

  • cd1_41

Program Cankarjevega doma oktober 2018

Ventilator besed | 29.9.2018 | Komentarji 0

Glasba

SR, 3. oktobra, ob 19.30
Srebrni abonma in za izven
Daniil Trifonov klavir
Pianizem v presežkih
Program: L. van Beethoven, R. Schumann, S. Prokofjev
Pokrovitelj koncerta: Riko d.o.o.
Gallusova dvorana, 17, 21, 25, 28, 14* €

ČE, 4. oktobra, ob 20. uri 
Festival Topografije zvoka v CD
Éliane Radigue
Transamorem – Transmortem
Režija zvoka: Emmanuel Holterbach
Radikalno performativno delo pionirke francoske elektronske glasbe
V sodelovanju z društvom ŠKUC
Klub CD, brezplačne vstopnice

ČE, 4., in PE, 5. oktobra, ob 19.30
Modri I in II ter za izven 
Orkester Slovenske filharmonije
Zbor Slovenske filharmonije
Dirigent: Philipp von Steinaecker
Solistka: Ann-Beth Solvang, mezzosopran
Program: A. Schönberg, Medigra in Pesem gozdne golobice iz kantate Pesmi z gradu Gurre; I. Stravinski, Simfonija psalmov; F. Schubert, Simfonija št. 1 v D-duru, D 82
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* €

TO, 9., in SR, 10. oktobra, ob 9.30 in 11.30
Matineja Glasbene mladine Slovenije
Tolkala v orkestru
Orkester Slovenske filharmonije
Slovenski tolkalni projekt SToP
Dirigent: Simon Dvoršak
Moderator: Franci Krevh
Gallusova dvorana, 5 €; za upokojence in starejše od 65 let ob vstopnici bon za kavo na dan koncerta v baru Idealist

Cankarjevi torki
9. 10. Branko Završan: Brel 40
Branko Završan, glas; Uroš Rakovec, kitara; Žiga Golob, kontrabas; Kruno Levačić, bobni
V sodelovanju z Veleposlaništvom Kraljevine Belgije na Dunaju in Francoskim inštitutom v Sloveniji
16. 10. Brian Marsella Trio
Brian Marsella, klavir; Trevor Dunn, bas; Kenny Wollesen, bobni (The Stone Series, kurator John Zorn) in Samo Šalamon Bassless feat. Samo Šalamon, kitara; Howard Levy, ustna harmonika; Nino Mureškič, tolkala
23. 10. Nana Milčinski: Nanine pesmi
Nana Milčinski, glas; Joži Šalej, klaviature; Nino de Gleria, bas; Sergej Randjelović, tolkala
30. 10. Park Jiha, glej abonma Glasbe sveta
Medijska pokrovitelja: Mladina, RŠ
Koncerti ob 20. uri
Klub CD, 16. in 30. 10.: 15, 10* €, 9. in 23. 10.: 18, 14* €
 
PE, 12. oktobra, ob 9.30 in 11.30
Mladi mladim z Orkestrom Slovenske filharmonije
Častni člani Slovenske filharmonije
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigentka: Mojca Lavrenčič
Solist: Nikola Pajanović, violina
Program: J. Haydn, L. van Beethoven, N. Paganini, J. Brahms, P. Ramovš, U. Krek
V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko
Gallusova dvorana, 5 €

 

SO, 13. oktobra, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Ólafur Arnalds Islandija
Glavna pokroviteljica abonmaja Glasbe sveta: Zavarovalnica Triglav, d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Gallusova dvorana, 22, 27, 32, 36, 18* €

PO, 15. oktobra, ob 19.30
Mladi mladim
Vili Korošec, harmonika
Schaka kvintet
Matej Kravcar, Lenart Zih, trobenta; Tine Plahutnik, pozavna; Blaž Ogrič, rog; Rok Grubelnik, tuba
V sodelovanju z Glasbeno mladino ljubljansko
Klub CD, 5 €

ČE, 18., in PE, 19. oktobra, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven
V spomin Václavu Talichu
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: James Judd
Solist: Jan Mráček, violina
Program: A. Dvořák, Uvertura k operi Rusalka, op. 114; A. Dvořák, Koncert za violino in orkester v a-molu, op. 53; F. Schubert, Simfonija št. 8 v h-molu, Nedokončana, D 759
Gallusova dvorana, 12, 18, 23, 28, 10* €

 

SO, 20. oktobra, ob 19. uri
Zlati abonma in za izven
Il Pomo d'Oro
Dirigent: Maksim Jemeljaničev
Solisti: Franco Fagioli, Kserks; Vivica Genaux, Arsamenes; Inga Kalna, Romilda; Francesca Aspromonte, Atalanta; Andreas Wolf, Ariodate; Delphine Galou, Amastris;
Biagio Pizzuti, Elviro
Program: Georg F. Händel, Kserks, koncertna izvedba opere v treh dejanjih, HWV 40
Glavni pokrovitelj abonmaja: Mercator d.d.
Gallusova dvorana, 25, 38, 52, 62 €

NE, 21. oktobra, ob 20. uri
Dva virtuoza
Goran Bojčevski, Vlatko Stefanovski
Gallusova dvorana, 16, 19, 22, 26, 13* €

TO, 23., in SR, 24. oktobra, ob 9.30 in 11.30
Matineja Glasbene mladine Slovenije
Filmsko-glasbena fantazija
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Slaven Kulenović
Moderator: Boštjan Gorenc Pižama
Gallusova dvorana, 5 €; za upokojence in starejše od 65 let ob vstopnici bon za kavo na dan koncerta v baru Idealist

ČE, 25. oktobra, ob 19.30
Kromatika – 2. koncert
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Rossen Milanov
Solist: Iztok Hrastnik, kontrabas
Program: O. Respighi, Botticellijevski triptih, P. 151; G. Bottesini, Koncert za kontrabas in orkester št. 2 v h-molu; R. Strauss, Iz Italije, simfonična fantazija, op. 16
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €

 

TO, 30. oktobra, ob 20. uri
Abonma Glasbe sveta in za izven
Park Jiha J. Koreja
Park Jiha, piri, saenghwang, yanggeum, glas, skladbe; KimOki, tenorski saksofon, basovski klarinet; Jeon Jekon, kontrabas; Chris Varga, vibrafon
Glavna pokroviteljica abonmaja: Zavarovalnica Triglav, d.d.
Medijski pokrovitelj: Val 202
Klub CD, 15, 10* €

TO, 30. oktobra, ob 19.30
Crvena jabuka akustično
Gallusova dvorana, 18, 21, 24, 28, 15* €


Gledališče in ples



NE, 7. oktobra, ob 19.30
Festival Cankar o Cankarju
Ivan Cankar
Pohujšanje v dolini šentflorjanski
Režija: Eduard Miler
Koprodukcija: SNG Drama Ljubljana, Mestno gledališče ljubljansko, Cankarjev dom
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Gallusova dvorana, 15, 19, 21, 25, 13* €

PO, 8. oktobra, ob 17.30
Milan Tomášik
Mali plesni simpozij
Štihova dvorana, vstop prost

 

PO, 8. oktobra, ob 19.30 – premiera
TO, 9., SR, 10. oktobra, v Plesnem Teatru Ljubljana
Fight Bright
Mednarodna plesna predstava skupine Milan Tomášik & Co
Koreografija: Milan Tomášik
Ustvarjalci, izvajalci: Diego Alvarez Sanóu, Alessandro Sollima, Špela Vodeb, Tina Valentan, Milan Tomášik; glasba: Simon Thierrée; produkcija: KUD Cortesia, Cankarjev dom
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Linhartova dvorana, 14, 10* €

PO, 15. oktobra, ob 20. uri
Festival Cankar o Cankarju
Ivan Cankar
Hlapec Jernej in njegova pravica
Gledališka predstava, od 15. leta
Priredba, režija: Žiga Divjak; nastopajo: Gregor Zorc, Iztok Drabik Jug, Minca Lorenci; glasba: Damir Avdić; koprodukcija: Cankarjev dom, AGRFT; v sodelovanju z Univerzo v Ljubljani
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Štihova dvorana, 7'50 €

 

TO, 16. oktobra, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
L-E-V Dance Company
Ljubezen, poglavje dve
Avtorja: Sharon Eyal, Gai Behar; glasba: Ori Lichtik
Tehnično perfektni, karizmatični plesni »tour de force«.
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7: Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja: Delo Sobotna priloga
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Gallusova dvorana, 16, 18, 22, 26, 13* €

PO, 22. oktobra, ob 20. uri
Abonma Cankar in za izven
J. Vrečko: Kons:o:vel
Biografska filozofska drama
Režija: Matjaž Berger; nastopajo: Pavle Ravnohrib, Petra Govc, Barbara Ribnikar, Aleš Valič, Janez Hočevar; glasba: Peter Penko; koreografija: Jana Menger; koprodukcija: Anton Podbevšek Teater, Studia humanitatis; v sodelovanju s Cankarjevim domom
Predstava na novo osvetljuje pesniškega genija Srečka Kosovela in vizualizira njegovo umetnost, ki jo je dojemal kot sintezo »konsov«.
Linhartova dvorana, sedeži na odru, 10 €


Film

 

SR, 10. oktobra, ob 20. uri – premiera
Naši filmi doma
Posledice
Režija: Darko Štante
V vzgojnem zavodu si mora 18-letni Andrej izboriti mesto v skupini sotrpinov in obenem  zavarovati svojo skrivnost.
Linhartova dvorana, 6, 5'30* €

ČE, 18. oktobra, ob 19. uri – premiera
Neskončni začetek
Režija: Jasna Hribernik
Dokumentarni film o bioterapevtu in športnem trenerju Marjanu Ogorevcu
Linhartova dvorana, 10 €


Za otroke in mlade

PE, 5. oktobra, ob 9. in 11. uri
William Shakespeare in ekipa
Romeo in Julija
Gledališka predstava, od 11. do 15. leta
Avtorica koncepta, režija: Maruša Kink; koprodukcija: Zavod Margareta Schwarzwald, Cankarjev dom
Uprizoritev je na festivalu Zlata paličica 2017 prejela oznako kakovostna predstava.
Štihova dvorana, 7'50 €

ČE, 18. oktobra, ob 18. uri
Neustrašna raziskovalka
Marie Curie in radioaktivnost
Gledališka predstava, od 10. leta
Režija: Justin Durel; igrata: Tomaž Lapajne Dekleva, David Dolamič; koprodukcija: Društvo za razvoj gledališča v izobraževanju, CD
Štihova dvorana, 7'50 €

Pokroviteljica kulturnovzgojnega programa: NLB Vita, življenjska zavarovalnica d.d., Ljubljana


Predavanja

ČE, 4. oktobra, ob 19. uri
Uravnoteženo starševstvo
Predavata: Helena Požun, univ. dipl. sociologinja; Slavica Ravnik, prof. socialne pedagogike
M3,4, brezplačne vstopnice

Predavanji ob razstavi Ivan Cankar in Evropa
Festival Cankar o Cankarju

ČE, 11. oktobra, ob 19. uri
Prof. dr. Janko Kos
Cankar in Evropa
Klub CD, 5, 3* €

ČE, 25. oktobra, ob 19. uri
dr. Blaž Vurnik
Cankar med Dunajem in Ljubljano
Štihova dvorana, 5, 3* €

Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.


Razstave

Do 28. februarja 2019
Festival Cankar o Cankarju
Ivan Cankar in Evropa
Med Shakespearom in Kafko
Javno vodenje vsak četrtek ob 17. uri.
Vodenja z gosti: 4. 10. Ivo Svetina, 11. 10. mag. Marijan Rupert, 18. 10. mag. Marcel Štefančič, 25. 10. Rok Glavan
Predavanji ob razstavi (glej rubriko predavanja)
Zlata pokroviteljica razstave: Energetika Ljubljana d.o.o.
Darovalka: Lekarna Ljubljana
Glavni pokrovitelj festivala: Gorenje d.d.
Medijski pokrovitelj razstave: Delo d.o.o.
Galerija CD, Dvorana Duše Počkaj
Ivan Cankar
Mestni muzej Ljubljana
Obe razstavi 8, 6*, posamezna 6, 4* €

Od 10. oktobra do 18. novembra
Srdjan Živulović
Črno zlato
Fotografska razstava
Mala galerija, vstop prost

Pokroviteljica Male galerije: Loterija Slovenije d.d.

Od 9. oktobra do 4. novembra
Likovni kritiki izbirajo
Izbor: Meta Gabršek Prosenc
Avtor: Mihael Rudl
Prvo preddverje, vstop prost


Prireditve zunanjih organizatorjev

PO, 8. oktobra, od 13. do 19. ure
Top vino by eVino
Prireja: eVino d.o.o.
Velika sprejemna dvorana, 42, na dan 50 €
               
PE, 12. oktobra, ob 17. uri
Tončkina pot
Slavnostna prireditev ob 50. letnici Varstveno delovnega centra Tončke Hočevar
Prireja: VDC Tončke Hočevar
Linhartova dvorana, zaključeno

SO, 13., in NE, 14. oktobra, od 9. do 19. ure
MineralFest Ljubljana
Sejem mineralov, fosilov in nakita
Prireja: Conventio d.o.o.
Velika sprejemna dvorana, 3, 4, 5, €; na dan 4, 5'50, 6'50 €; družine (2+2) 15 €

SR, 17. oktobra, ob 19. uri
50 let
Slovenski filmski arhiv pri Arhivu Republike Slovenije
Prireja: Slovenski filmski arhiv pri Arhivu Republike Slovenije
Kosovelova dvorana, zaključeno

ČE, 18. oktober, od 10. do 19. ure
MojeDelo.com
Karierni sejem Ljubljana
Prireja: Styria digital marketplaces, d.o.o.
Prostori CD, vstop prost

SR, 24. oktobra, ob 18.30
Slovenska gazela 2018
Prireja: Dnevnik, d.d.
Linhartova dvorana, zaključeno

NE, 28. oktobra, ob 20. uri
Tin Vodopivec
Rock’n’Roll
Prireja: Tin Vodopivec Productions
Linhartova dvorana, 15, 12* €

SO, 24., PO, 26., ob 19.30, NE, 25. novembra, ob 15. uri in 19.30
Prifarci slavijo 30
Koncert Prifarskih muzikantov s prijatelji
Prireja: KD Prifarski muzikanti
Gallusova dvorana, 15, 20, 25, 30 €


Strokovna srečanja

ČE, 11. oktobra, ob 18. uri
Moč besede
Okrogla miza ob svetovnem dnevu Paliativne in hospic oskrbe 2018
Prireja: Slovensko združenje za paliativno in hospic oskrbo
Štihova dvorana, brezplačne vstopnice

PE, 12. oktobra, ob 9.30
10 let Konvencije o pravicah invalidov v Sloveniji
Zaposlovanje invalidov pod posebnimi pogoji 
Prireja: Zavod invalidskih podjetij Slovenije
Klub CD, zaključeno

ČE, 18. oktobra, ob 9. uri
Prvi modul za sodno osebje
Sodni red in povezane vsebine
Prireja: Ministrstvo za pravosodje
Klub Lili Novy, zaključeno

PE, 19. oktobra, od 9.30
Odkrivamo s srcem 2018
Poslovna IT konferenca
Prireja: SRC d.o.o.
Klub CD, prijave www.src.si

ČE, 25. oktobra, ob 19. uri
Akademija strojništva 2018
7. mednarodna konferenca strojnih inženirjev
Prireja: Zveza strojnih inženirjev Slovenije
Linhartova dvorana, zaključeno


Napovedujemo

PO, 5. novembra, ob 20. uri
Klemen Slakonja in Big Band RTV Slovenija
Dirigent: Lojze Krajnčan
Gost: Jurij Zrnec
Gallusova dvorana, 15, 18, 22, 26 €

 Od SR, 7., do NE, 18. novembra
29. Ljubljanski mednarodni filmski festival – Liffe
www.liffe.si
Program in začetek predprodaje vstopnic: 16. oktobra
Glavni pokrovitelj: Telekom Slovenije, d.d.
Medijski pokrovitelj: Delo, d.o.o.
Spletni medijski pokrovitelj: MMC RTV SLO
S podporo: program Evropske unije Ustvarjalna Evropa – MEDIA, Veleposlaništvo ZDA v Ljubljani
Cankarjev dom, Kinodvor, Kino Šiška, Kino Komuna, Slovenska kinoteka, Maribox, Kino Metropol v Celju, Anton Podbevšek Teater v Novem mestu

ČE, 8., in PE, 9. novembra, ob 19.30
Modri I in II ter za izven
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Dmitrij Liss
Solista: Duo GrauSchumacher, klavir
Program: O. Messiaen, F. Poulenc, P. I. Čajkovski
Gallusova dvorana, 16, 22, 28, 35, 12* €

PE, 9., in SO, 10. novembra, ob 20. uri –  premiera
Marguerite Duras
La musica II
Gledališka predstava
Klub CD, 14, 12* €

 

SR, 14. novembra, ob 19.30
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Grupo Corpo
Plesna simfonija, Vrtenje
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7 Petrol d.d., Ljubljana
Medijska pokroviteljica abonmaja Delo Sobotna priloga
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Gallusova dvorana, 17, 21, 25, 28, 14* €

ČE, 15. novembra, ob 19.30
Abonma Kromatika in za izven
Simfonični orkester RTV Slovenija
Dirigent: Fabrice Bollon
Solistka: Michala Petri, kljunasta flavta
Program: A. Pärt, A. Vivaldi, F. Bollon, B. Bartók
Gallusova dvorana, 8, 11, 15, 19, 6* €


Od TO, 20., do NE, 25. novembra
34. Slovenski knjižni sejem
www.knjiznisejem.si
Prostori CD, vstop prost

ČE, 22., in PE, 23. novembra, ob 19.30
Oranžni I in II ter za izven  
Orkester Slovenske filharmonije
Dirigent: Jader Bignamini
Program: G. Mahler, Simfonija št. 9 v D-duru
Gallusova dvorana, 10, 14, 18, 22, 8* €

 

TO, 27. novembra, ob 19.30
Srebrni abonma in za izven
Midori violina 
Özgür Aydin, klavir 
Program: J. S. Bach, C. Franck, F. Schubert, O. Respighi
Gallusova dvorana, 15, 17, 20, 24, 12* €

SR, 5., in ČE, 6. decembra, ob 19.30
Vlado Kreslin
Poj mi pesem
Tradicionalni koncert
Mali bogovi, Beltinška banda, gostja Mary Coughlan
Gallusova dvorana, 18, 22, 26, 31, 15* €

Od PE, 28., do PO, 31. decembra
Abonma Veličastnih 7 in za izven
Circa Contemporary Circus
Ta čudovita bitja
Generalni pokrovitelj abonmaja Veličastnih 7 Petrol d.d., Ljubljana
Pokroviteljica predstave: Pošta Slovenije
Medijska pokroviteljica abonmaja Delo Sobotna priloga
Medijski pokrovitelj predstave: Delo d.o.o.
Spletna medijska pokroviteljica: Parada plesa
Gallusova dvorana, 20, 24, 28, 32, 17* €; silvestrska predstava 23, 27, 32, 36 € (s kozarcem pijače)

Nov komentar




Opomba: Vsa polja so obvezna. E-naslov ne bo objavljen.
©2018 Ventilator besed. XHTML CSS ©2008 Spletična.
Ventilator Besed

Ustvari svojo značko